Moğolistan Turu

Mayıs-Eylül 2014 Tarihleri Arasında

Vizesiz. Cengiz Han ve Moğol İmparatorluğu’nun izinde Budist tapınakları, muhteşem müzeleri ve tarihi bölgeleri birleştiren mükemmel bir kültür gezisi. Kendine has güzelliği ve değerleriyle yüzyıllardır değişmemiş göçebe yaşam tarzını bir arada göreceğiz.

  

Bu tur programı bilgi amaçlı arşivden gösterilmektedir.
Güncel değildir. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Güncel Turlarımız İçin Tıklayınız
Moğolistan Turu
 
6 Gece / 7 Gün
 
Ulaanbaatar – Khustai National Park – Khugnukhaa – Kharakorum –Ugi Gölü- Orkhon- Ulaanbaatar
 
1.Gün : Ulaanbatura varış, Gandan Manastırı ile ufak bir şehir turundan sonra Doğal Tarih Müzesini ziyaret. Geceleme otelimizde olacaktır.
 
2 Gün: Khustai Ulusal Parkına doğru hareket, burası Ulaanbatar’a 100 km uzaklıkta olup bölge olarak güneybatı tarafında kalmaktadır. 1870 yılında bir Rus Zoolog Nikolai Mikhailovich Przhevalsky tarafından keşfedilen vahşi at Przewalski için ev sahipliği yapmaktadır. 1960 yılında yerli hayvancılıkta önemli bir rekabete yol açmıştır.Bu rekabet sonunda da yavaş yavaş yok olmaya başlamışlardır.1992 yılında at Hustai Milli parkı hizmetine girmiştir.Bu park antilop,geyik gibi birçok canlı türünü barındıran çok çeşitli bir parktır.Ayrıca 7.yüzyıl Türk döneminden kalma geyik vetaş mezarlarıda göreceksiniz.Terelj Milli parkı yerli ve yabancı turistler için çok popüler bir destinasyondur.Geceleme çadırda.
 
3.Gün : Khugnukhaan için yola çıkıyoruz. Burası kırmızı granit rengindeki dağları ile sizi büyüleyecektir.Bu harika doğa yürüyüşünü tadını çıkaracaksınız. Sonrasında Ovgon Hiid Manastırını ziyaret edeceğiz. Geceleme çadırda.
 
4.Gün: Gezimizin bugününden antik şehir Kharakorum’u ziyaret edeceğiz.Burada Erdene Zuu Manastarını göreceğiz.Burası  1586 yılında Abtay Han tarafından yapılan bir tapınaktır ve Moğolistan'a Tibet Budizmi'nin yayılım noktasıdır.Bu tapınak manastırının duvarlarında çeşitli desenler vardır ve çatısı Çin tarzı yeşil kiremitlerle kaplanmıştır. 1680'deki savaşda zarar görmüştür ancak daha sonra onarılarak bugün hem ibadet yeri hemde turistlere açık bir müze konumuna getirilmiştir. Geceleme çadırda olacaktır.
 
5.Gün : Turun bu gününde Ugi Gölüne gidiyoruz.Burada ata binme,balık tutma ve bot ile gezi gibi çeşitli aktiviteler yapabilirsiniz.Daha sonra II. Göktürk Kağanlığı'na ait ve yazılış tarihleri MS. 8. yüzyılın başlarına dayanan yazıtlardan Orhun Kitabelerine gidilecektir.Kül Tigin Yazıtı 732 yılında, Bilge Kağan Yazıtı 735 yılında yazılmışlardır.Geceleme çadırda.
 
6.Gün : Ulaanbaatar'a dönüş ve gezmek için serbest zaman.Akşam ilginizi çekecek geleneksel bir performans sergilenecektir. Daha sonrasında geceleme otelimizde.
 
7.Gün : Sabah otelden çıkış işlemleri ve Ulaanbaatar'dan havalimanına transfer
 
 
 
Arslanbek Sultanbekov - Dombıra

 

Program değişikliği : Entaş Turizm ve tedarikçilerinin gezi programı ve personelini değiştirme hakları saklıdır. Açıklanan programa sadık kalınması için tüm çabalar gösterilecek olsa da son açıklanan program sonrası yine de değişiklikler yapılabilir.
 
Sağlık koşulları : Katılımcıların zihnen ve bedenen sağlıklı olmaları gerekir. Özel bakım, diyet ya da tedavi gerektiren herhangi bir fiziksel durumun rezervasyon sırasında yazılı olarak mutlaka Entaş Turizm’e bildirilmesi zorunludur. Entaş Turizm ve tedarikçileri kayıt başvurularını kabul etmeme, ya da diğer gezginlerin sağlık ve huzurlarını temin ya da yararlı olacağına inandıkları herhangi başka bir nedenle bir veya daha fazla katılımcıyı geziden çıkarma hakkına sahiptirler.
 
Tıbbi önlemler : Entaş Turizm ve tedarikçileri; vahşi doğa koşullarında gerçekleştirilecek olan gezilerde ve amazon gibi benzeri bölgelerde ya da Afrika ülkelerinde, CDC (Hastalık Denetim Merkezi) ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) kurallarınca sarı humma, sıtma vb gibi aşıları zorunlu kılabilir.
 
Fotoğraf ve Video çekimleri : Entaş Turizm ve tedarikçileri gezi boyunca fotoğraf ya da video görüntüleri kaydetme ve bu görüntüleri tanıtım amacıyla kullanma hakkına sahiptirler. Entaş Turizm şirketiyle tur paketi kayıt sözleşmesi imzalayan katılımcılar, görüntülerinin tanıtım amacıyla kullanılacağını peşinen kabul etmiş sayılırlar. Görüntülerinin kullanılmasını arzu etmeyen gezginlerin kayıt sırasında kimlik bilgilerini seyahat danışmanlarına vermeleri ve isteklerini yazılı olarak beyan etmeleri gerekmektedir.
 
Diğer koşullar : Bu sözleşmeye ek olarak gerekli görülen başka koşul, düzenleme ve bilgi/belge talebi gezginlere gezi öncesi Entaş Turizm  tarafından posta yoluyla bildirilir.

Bu Ülkeye ait bilgiler henüz girilmemiştir. Bilgi almak için vize departmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

Tel : 0212 354 24 24

Tur Arama

Entaş Turizm'i Takip Edin

Entaş Turizm'i Arayın

Hemen Bilgi Al


Facebook'ta Bizi Beğenin


Son Baktığınız Turlar