Grönland Turu

Dilediğiniz Tarihlerde

Grönland'ı ziyaret ederek buzul parçalarının üzerinde el değmemiş vahşi yaşam ve binlerce yıllık tarihin kalıntılarını keşfedeceksiniz.Büyük bölümü buzla kaplı adanın doğal ve kültürel güzelliklerini daha yakından tanıyacaksınız...

  

Grönland Turu

1. Gün Kangerlussuaq ve Gemiye Biniş

Uçakla Kopenhag'dan Kangerlussuaq, Grönland’a varıyoruz. Şehir Kuzey Kutbu Kuşağı’nın hemen kuzeyinde yer alır ve el değmemiş doğal hayatı izlemek için mükemmel bir fırsattır. 1960’ların ilk yıllarında Kuzey Doğu Grönland’dan Kangerlussuaq’a getirilen misk sığırlarının bugünkü sayıları beş bini aşmaktadır. Rehberimizle buluştuktan sonra otobüsle gemimizin olduğu bölgeye yol alıyor ve PolarCirkel zodiac botlarıyla gemimize biniyoruz. Gemide onurumuza düzenlenen Hoşgeldiniz toplantısında önümüzdeki 6 gün boyunca göreceklerimiz detaylı şekilde anlatılıyor.

2. Gün Sismiut

Sabah, 5200 nüfusuyla Grönland’ın ikinci büyük şehri olan Sismiut’a varıyoruz. Ana geçim kaynağı balıkçılık olan şehirde bir tersane, çok sayıda trol gemisi ve bir tane balık fabrikası bulunuyor. Grönland’ın batı kıyısında yer alan ve adanın en güney şehri olan Sismiut dik bir dağın eteklerine kurulmuştur. Şehirin sokaklarında yürürken veya extra gezilere katılırken bu şehrin güzel manzarası, deniz ve dağların güzelliği karşısında büyüleniyoruz. Şehirde ki müze, şehirin ilk yerleşim bölgesi ve 1775 yılında inşa edilen ilk ahşap kilise görülmeye değer. Akşam yemeğinin ardından gemimizde eski ve yeni Grönland hakkında bir toplantımız olacak.

3. Gün Qeqertarsuaq

Adanın güney bölgesinde yer alan Qeqertarsuaq ("En Büyük Ada) ise Grönland kıyısında bulunan en büyük adadır. 1100 kişilik nüfusu olan bu ufak kasabada yapılacak gezilerde Bazalt Dağların görkemini izleyip “Kırmızı Nehir” boyunca yapacağımız yürüyüşte doğanın el değmemiş güzelliğini takdir ediyoruz. Köpekle kızak yapmayı sevenler ise Lygnmark Buzulu’nda harika bir tecrübe yaşayabilirler. Gemide yapacağımız toplantıda ise Kuzey Kutbu İstasyonu ve Grönland hakkında detaylı bilgi ediniyoruz.

4. Gün Uummannaq–Ukkusissat

Sabah Uummannaq’a varıyoruz. Bugünkü gezimizin ana konusu küçük bir kasabada yaşam... Balıkçılık ve av iki ana ticaret kaynağı. Özellikle kalkan balıkçılığı ve kalkan balığı fabrikası kasabanın ana geçim kaynağı. Burada eski kiliseyi, Noel Baba’nın yazlık evini, veya Qilakitsoq’da bulunan 500 yıllık mumyaların bulunduğu mezarlığı gezebiliriz. Akşamüstü, adını yakında bulunan bir sabun taşı madeninden alan ve adanın en kuzeyinde bulunan Ukkusissat’a varıyoruz.

5. Gün Eqip Sermia

Bugün çok etkileyici bir buzul olan Eqip Sermina’ya varıyoruz. Büyük bir olasılıkla buzula yakınlaşıp yakından izleme fırsatı buluyoruz. Eğer hava koşulları uygun olursa PolarCirkel Zodiac botu alıp buzulun üzerine çıkıyor ve buzul üstünde harika bir BBQ akşam yemeği yiyoruz.

6. Gün Illulissat

Ilulissat, Grönland’ın üçüncü büyük kasabası olup Jakobshavn Isfjord’u üzerine kurulmuştur. Dünyanın en üretken buzullarından biri olan Jakobshavn sayesinde bölgede birçok buzul bulunmaktadır. Illulissat, Disko Bay bölgesinin merkezi olarak bugünkü gezimizin ana fikrini oluşturmaktadır. Illulissat’ta en önemli ticaret alanları balıkçılık ve turizmdir. Bölgede seçebileceğimiz çeşitli turlar var; Tekneyle Icefjord’a gezi, buzul üstünde yürüyüş, helikopterle Illulissat buzuluna uçuş.

7. Gün Itilleq

Gündüz dağlar ve buzullarla çevrili fiyordlara doğru yol alıyoruz. Batı Grönland Bölgesinde Arktik Dairesi'ne yakın Itilleq kasabası izole bir bölgede yer almakta ve 130 civarındaki nüfusunun büyük çoğunluğu balıkçılık ve avcılıkla geçinmektedir. Kasabadaki halk misafirperverliğiyle bizi etkiliyor, yaşadıkları mekanları ziyaretlerimiz kültürlerini yakından tanımamızı sağlıyor.

8. Gün Kangerlussuaq–Gemiden Ayrılma

Sabah Kangerlussuaqfjord’unun ucunda yer alan Kangerlussuaq’a varıyoruz. 1960'ların başlarında Kuzeydoğu Grönland'dan Kangerlussuaq'a getirilen 27 adet Misk Öküzü'nün sayısı bu günlerde 10.000 adete ulaşmıştır. Bölgeyi yakından tanıma fırsatını bulmamızın ardından akşam uçağı ile Kopenhag'a uçuyoruz.

9. Gün Kangerlussuaq–Kopenhag

Sabah Kopenhag'a varıyoruz.

Program değişikliği : Entaş Turizm ve tedarikçilerinin gezi programı ve personelini değiştirme hakları saklıdır. Açıklanan programa sadık kalınması için tüm çabalar gösterilecek olsa da son açıklanan program sonrası yine de değişiklikler yapılabilir.
 
Sağlık koşulları : Katılımcıların zihnen ve bedenen sağlıklı olmaları gerekir. Özel bakım, diyet ya da tedavi gerektiren herhangi bir fiziksel durumun rezervasyon sırasında yazılı olarak mutlaka Entaş Turizm’e bildirilmesi zorunludur. Entaş Turizm ve tedarikçileri kayıt başvurularını kabul etmeme, ya da diğer gezginlerin sağlık ve huzurlarını temin ya da yararlı olacağına inandıkları herhangi başka bir nedenle bir veya daha fazla katılımcıyı geziden çıkarma hakkına sahiptirler.
 
Tıbbi önlemler : Entaş Turizm ve tedarikçileri; vahşi doğa koşullarında gerçekleştirilecek olan gezilerde ve amazon gibi benzeri bölgelerde ya da Afrika ülkelerinde, CDC (Hastalık Denetim Merkezi) ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) kurallarınca sarı humma, sıtma vb gibi aşıları zorunlu kılabilir.
 
Fotoğraf ve Video çekimleri : Entaş Turizm ve tedarikçileri gezi boyunca fotoğraf ya da video görüntüleri kaydetme ve bu görüntüleri tanıtım amacıyla kullanma hakkına sahiptirler. Entaş Turizm şirketiyle tur paketi kayıt sözleşmesi imzalayan katılımcılar, görüntülerinin tanıtım amacıyla kullanılacağını peşinen kabul etmiş sayılırlar. Görüntülerinin kullanılmasını arzu etmeyen gezginlerin kayıt sırasında kimlik bilgilerini seyahat danışmanlarına vermeleri ve isteklerini yazılı olarak beyan etmeleri gerekmektedir.
 
Diğer koşullar : Bu sözleşmeye ek olarak gerekli görülen başka koşul, düzenleme ve bilgi/belge talebi gezginlere gezi öncesi Entaş Turizm  tarafından posta yoluyla bildirilir.

KONSOLOSLUK

BÜYÜKELÇİLİK

 Adres Büyükedere Cad.No:171 Metrocity AVM A Blok Levent İstanbul Kırkpınar Sk No:18 G.O.P Ankara
 Telefon +90 212 344 12 65 + 90 312 405 80 10
 Fax + 90 312 443 05 44
 Web www.norway.org.tr
 E-mail emb.ankara@mfa.no
 Başvuru Günleri Randevu alınarak başvuru yapılmaktadır. Randevu alınarak başvuru yapılmaktadır.
 Vize Teslim Günleri Pazartesi - Çarşamba - Cuma Pazartesi - Çarşamba - Cuma
 Vize Ücreti 60 EURO + 10.50 TL. 60 EURO + 10.50 TL.
 İşlem Süresi 5 İş günü 5 İş günü
Turistik Vize İçin Gerekli Belgeler
  • SIRKETIN ANTETLI KAGIDINA DILEKCE. (KASELI VE IMZALI) OTEL REZERVASYONU YADA DAVET MEKTUBU. (MACARİSTAN’DA KALINACAK OTELDEN KONFİRME EDİLMİŞ OLARAK İSTENMEKTEDİR. ) UCAK REZERVASYONU. SSK GIRIS BILDIRGESI. MAAS BODROSU.SON 4 AYLIK ŞİRKETE AİT VERGI LEVHASI. ( GÜNCEL ) ŞİRKETE AİT FAALIYET BELGESI. ( GÜNCEL ) ŞIRKETE AIT IMZA SİRKULERI. ( GÜNCEL ) ŞİRKETE AİT TICARI SICIL GAZETESI. SSK HİZMET DOKUMU. SON DÖRT AYLIK SSK ÖDENDİ BELGESİ ( TAHAKKUK FİŞİ OLARAK DA GEÇER ) BANKA HESAP CÜZDANI ( SEYAHAT MASRAFLARINI KARSILAYABILECEK YETERLI MIKTARDA BAKIYE BULUNDURMASI GEREKMEKTEDIR.KREDI KART
  • TAPU
  • ARAC RHS. DA EKLENEBİLİR ANCAK BANKA HESAP BİLGİSİ YERİNE GEÇMEMEKTEDİR.) 2 ADET ARKA FONU BEYAZ RESIM. ( ARKA FON BEYAZ YENİ ÇEKİLMİŞ ) 30.000. EURO LİMİTLİ YURT DIŞI KAPSAMLI ÖZEL SAĞLIK SEYAHAT SİGORTASI PASAPORT ( VİZE TATBİK EDİLECEK ÖNLÜ ARKALI EN AZ BİR BOŞ SAYFANIN BULUNMASI VE PASAPORTUN VİZE TALEP EDİLEN SÜRE DIŞINDA EN AZ ALTI AY GEÇERLİ OLMASI GEREKMEKTEDİR.) T.C. KİMLİK FOTOKOPİSİ
Önemli Bilgi

Başvurular şahsen değerlendirilmektedir.

Not

Tur Arama

Entaş Turizm'i Takip Edin

Entaş Turizm'i Arayın

Hemen Bilgi Al


Facebook'ta Bizi Beğenin