SeyşellerSeyşeller Turu


Afrika’nın doğusunda, Madagaskar’ın kuzeydoğusu açıklarında bulunan, yaklaşık 90 milyonluk nüfusa sahip bu takım adalar ülkesinin başkenti, Mahe adasında bulunan Viktoria şehridir. Hint Okyanusu’nda,  115’in üzerinde adadan oluşan fakat sadece 30 adasında yerleşim yeri bulunan Seyşeller’de, resmi dil Creole olmasına rağmen yaygın olarak İngilizce ve Fransızca konuşulur. Resmi adı ‘’Republic Of  Seychelles/ Republique Des Seychelles’’ olan ülke, henüz tam anlamıyla keşfedilmemiş tropik cennetlerdendir. Ayrıca hiçbir ülke ile kara sınırı bulunmaz.
 

 

Gezilebilecek Yerler

Palmiye ağaçlı kıyıları, yemyeşil ormanları, dalış için ideal yerleri ve 1,000’den fazla kayıtlı balık türü ile etkileyici bir deniz yaşamına sahip olan Seyşeller’de, en büyük ada başkenti de içerisinde barındıran Mehe adasıdır. Botanik Bahçesi (coco de mer palmiyeleri), Doğal Tarih Müzesi ve Ulusal Tarih Müzesi bu adada yer alır. Ayrıca Beau Vallon plajı, bu adanın en popüler sahilidir. Ülkenin bir diğer muhteşem adası ise ‘’Palmiyeler Adası’’ anlamına gelen, balayı adası olarak da bilinen Praslin’dir.  Anse Georgette plajı ve floral yapısı itibariyle büyüleyen bu adanın en önemli özelliği, kendisine özgü olan ve doğal anlamda sadece Seyşeller’de yetişen Coco De Mer (Denizde Yetişlen Hindistan Cevizi)palmiyeleridir. Yaşları 200 ile 400 yıl arasında değişen, yaklaşık 20 kiloluk bu ağaçlar, dünyanın en büyük tohumuna sahiptir. La Digue, ülkenin bir diğer önemli ve küçük adasıdır. Beyaz kumsalı, zümrüt rengi denizi ve dev kayaları ile ünlü bu adada ulaşım bisiklet ve öküz arabaları ile sağlanıyor.  Adada bulunan Anse Souerce D’argent plajı, en çok film ve reklam çekimi yapılan, dünyanın en ünlü ve güzel plajları arasında gösterilir.

Eğlence Ve Kültür

Her biri birbirinden ilginç özellikler taşıyan adalara sahip Şeyseller, turistler tarafından keşfedilmeyi bekleyen bir okyanus incisi adeta. Dünyanın başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz bazı tropikal kuşların anavatanı (Sychelles Bush Warbler) olması başlıca özelliklerinden sadece birisidir.  Granitik Adalar, en yaşlı okyanus adaları olarak bilinir. Ayrıca Moyanne Adası’nda, Ste Anne Marine Milli Parkı’nda (Ste Anne Marine National Park), gömülü bir hazineyi koruduğu varsayılan bir hayaletin olduğuna inanılır.

Yeme İçme

Seyşeller, Hint Okyanusu’ndaki adalarda Creole mutfağı açısından en iyi olandır. Başta Fransız mutfağı olmak üzere Afrika ve Hint mutfağının etkilerini görebilirsiniz. Pilav ve çok çeşitli deniz ürünleri ile geniş bir yemek yelpazesine sahip bir ülkedir. Sizlere, mürekkep balığı ve ahtapot gibi balıkları deneme fırsatı bile sunar. Yiyecekler çoğunlukla kabuklu deniz hayvanları ve yengeçlerle hazırlanır. Yerel halkın favori içecekleri arasında Bacardi limon vardır fakat farklı bir şeyler denemek istiyorsanız, tropikal meyvelerden yapılmış kokteyleri tercih edebilirsiniz.

 Alışveriş

Hediyelik eşya konusunda, size bu ülkeyi hatırlatması için parlatılmış deniz kabuklarından, hindistan cevizinden yapılmış objelerden, boyanmış pareolardan ve balık motifli duvar plakalarından satın alabilirsiniz. 
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim