İspanyaAvrupa Kıtası’nın güneybatısında, İber Yarımadası’nda yer alan ve Akdeniz ile Atlantik Okyanusu’na kıyısı bulunan, yaklaşık 47 milyonluk bir nufusa sahip olan bu Akdeniz ülkesinin başkenti Madrid’tir.  Resmi dili İspanyolca olmasının yanında, Katalanca, Galiçyaca ve Baskça dilleri de ülkede konuşulan diller arasında yer alıyor.  504.712 kilometrekarelik yüz ölçümü ile 4964 kilometre uzunluğundaki kıyı şeridine sahip olan İspanya, ortalam 650 metrelik yüksekliği ile Avrupa’daki ikinci yüksek ülkedir.  Son yıllarda turistler tarafından oldukça ilgi gören ülkenin para birimisi ise Euro'dur.
 
Gezilebilecek Yerler

Bir Akdeniz ülkesi olması sayesinde dört mevsimi de yaşayan İspanya’nın başkenti olan Madrid, aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir de. Tarihi yapıları, müzeleri ve katedralleri ile görsel açıdan dikkat çeken Madrid, 5 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Modern görüntüsüne rağmen eski tarihini de korumayı bilen bu şehir her zaman ilgi odağı olmayı başarmıştır. Şehirde, neogotik tarzda inşa edilen Almudena Klisesi, 18. yüzyılda yapılmış yaklaşık 7000 adet eserin sergilendiği Prado Museum, el yazması ve antika kitaplardan oluşan bir kütüphaneye sahip Palacio Real adlı yapı, dünyanın en zengin sanat yapıtları koleksiyonunu barındıran Prado Ulusal Müzesi, Madrid’in en önemli arterlerinden biri olan Calle Mayor, Tanrıça Kibele’ye adanmış meydanın ortasında yer alan Plaza De Cibeles çesmesi gezilip görülmesi gerken yerlerin başında geliyor. Katalan Bölgesi’nin başkenti haline gelen Barselona; tarihi, sanatı ve eşsiz mimarisi ile Madrid’ten sonra ikinci sırada yer alıyor. Ünlü mimar Antonio Gaudi tarafından  tasarlanmış, halk arasında ‘’bitmeyen klise’’ olarak da bilinen La Sagrada Familia (Kutsal Aile) katedrali şehrin en önemli simgelerinden sadece biridir. Ayrıca, Catalonya Sanat Müzesi, Picasso Müzesi, Seramik ve Modern Sanatlar Müzesi de görülmeye değer yerlerindendir. Farklı alternatiflerde bir çok ispanya turuna katılabilirsiniz.

Kültür ve Eğlence
 
Akdeniz ikliminin hakim olduğu İspanya; kültürel, turistik, balayı, spor, business gibi pek çok turizm çeşidini kapsamaktadır. Kültür ve sanat anlamında oldukça gelişen ülkede, ünlü boğa güreşleri, özellikle Valencia’da düzenlenen Las Fallas festivalleri ve ülkenin vazgeçilmez yöresel dansı olan Flamenko turistler tarafından ilgi çekmektedir. 2 kilometre uzunluğunda, toplam 5 caddenin birbirine bağlanmasıyla oluşan Las Ramblas, Barselona’nın gezilmesi gereken en eğlenceli yaya bulvarıdır.
 
Yeme İçme

Türk mutfağına benzeyen bir mutfağa sahip olan İspanya’da, farklardan biri günde 5-6 öğün yemek yenmesidir. Safranlı pilav ya da deniz mahsulleri, tavuk ve sebze ile yapılan Paella, patates ve yumurta ile yapılan Tortilla adlı omletleri, balık, midye ve karideslerden oluşan Zarzuela ülkede denenmesi tavsiye edilen yemeklerindendir. Rioja ise, İspanya’nın en ünlü kırmızı şarabıdır. 
 
Alışveriş

Devasa alışveriş merkezlerinin yanında küçük mağazaların da rağbet gördüğü İspanya’da, alışveriş konusunda, Serrano ve Goyca caddeleri en çok tercih edilen mağazaları barındırmaktadır. Ayrıca, El Corte İngles adlı alışveriş merkezi de görülmeye değerdir. 

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim