Karayipler2.754.000 kilometrekarelik yüzölçümü ile dünyanın en geniş tuzlu  su denizlerinden olan Karayipler Denizi, kıyılarında yaklaşık 7000 civarında ada, adacık, koy, körfez ve kayalık barındırmaktadır. Florida’nın güneyinden başlayarak, Venezuela’nın kuzey batısına kadar  yay şeklinde bir form çizerek devam eden bu adalardan, sadece 25 tanesinde farklı ülke ya da sömürgeler oluşturulmuştur. Güney Amerika’nın incisi olan Karayipler (Caribbean), Batı Hint Adaları olarak da anılmaktadır.

Gezilebilecek Yerler

Karayipler denildiğinde, haliyle akla ilk olarak deniz – kum– güneş üçlüsü geliyor. Yeryüzündeki cennet olarak özetlenen ve doğal güzellikleri ile muazzam görüntüler sunan bu bölge, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Doğal yapısı ile cennet ada olarak da bilinen Little Tobage ve Trinidad sınırları içerisinde bulunan Asa Wright Doğa Merkezi görülmesi gereken yerler arasındadır. Bunların dışında, Kuzey batıda 12 kilometrelik sahil şeridi ve Reggae severler için ideal mekanlarına sahip olması ile ünlü bir kent olan Negril oldukça ilgi görmektedir.  Jamaika’nın yeşil renginin hemen hemen her tonuna sahip dağları, sıcak kumsalları ve çok çeşitli bitki örtüsü ile muazzam bir yer olan Ocho Rios, özellikle Laughing Waters kumsalı ve Karayiplerin Niagarası olarak tarif edilen muhteşem Dunn Nehri Şelaleleri sayesinde popüler yerler arasında en başta gelmektedir. Turtle Plajı, Mallard Plajı ve ünlü James Bond serisinin bir klasiği olan Dr. No’nun çekimlerine ev sahipliği yapan James Bond Plajı, Jamaika’nın en gözde sahilleri arasında vazgeçilmez olanlarıdır.Karayip turları ile ilgili önerilerimizi sayfanın altında bulabilirsiniz.

Kültür ve Eğlence

Kültür ve eğlence konusunda; Jamaika, Curaçao, Dominik Cumhuriyeti, Montserrat, St. Kitts & Nevis ve Barbados gibi popüler yerler başta olmak üzere pek çok adada, rengarenk görüntü ve manzaraların oluştuğu karnaval etkinlikleri düzenlenmektedir. Çeşitli renklerde kostümlerin giyildiği ve her festivalin kendine özgü geleneklere sahip olduğu bu turistik aktivitelerden en önemlileri arasında, Curaçao Tumba Festivali, Barbados Crop Over Festivali ve Montserrat St. Patrick’s Day vardır. Ayrıca, gün batımını izlemek için oldukça güzel bir mazaraya sahip olan ve Negril’den Port Antonio’ya kadar uzanan 7 Mil Plajı ile beyaz kumsalının dışında su sporlarıyla da ünlü olan Montego Koyu’ndaki Doctor’s Cave Plajı eğlenmek için tavsiye edilen yerler arasındadır.

Yeme İçme

Florida’nın güney sahilleri boyunca uzanan ada sahillerinden oluşan Karayipler, zengin ve renkli bir mutfağa sahiptirler. Genelde et yemekleri bol sebze ve baharat ile pişirilir. Trinidad ve Tobago Adaları’nın meşhur yemeği olan Callaloo çorbası ile bol miktarda köri ve çeşitli baharatlar içeren Roti adlı ekmekleri denenmesi gereken yöresel lezzetlerindendir.

Alışveriş

Karayip Adaları’nda alışveriş denildiğinde akla ilk olarak, Grand Cayman’ın batı kıyısında yer alan Seven Mile Plajı’nda bulunan Seven Mile Shops geliyor. Ayrıca bu konuda, Oranjested ve Philipsburg Felemenk bölgeleri de oldukça popülerdir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim