Yeni ZelandaYeni ZelandaBaşkenti Wellington olan Yeni Zelanda, güney yarımkürede North Island ve South Island adında iki büyük ve pek çok da küçük adacıklardan oluşan bir ülkedir.  Avustralya’nın ortalama 2 kilometre güney doğusunda, Okyanusya kıtasında yer almaktadır. Yaklaşık 5 milyonluk bir nüfusa sahip olan bu ada devletinin resmi dili Maori ve İngilizce’dir. Para birimi Yeni Zelanda Doları, yüzölçümü ise 268.680 kilometrekaredir.

Gezilebilecek Yerler

Yeryüzündeki her türlü iklimin görüldüğü bu cennet ülkenin en büyük ve en şehirleşmiş yerleşim birimi olan Auckland,iki liman arasında kurulmuştur ve kuzey adada bulunmaktadır. Gemiler şehri olarak da anılan bu kent, turistler tarafından oldukça rağbet görmektedir. Barındırdığı 179 tür ve yaklaşık 1300 hayvan ile ülkenin en büyük hayvanat bahçesi olan Auckland Zoo, ulusal ve uluslararası anlamda en geniş çaplı sanat koleksiyonuna sahip olan Auckland Art Gallery, doğa ve kültürel mirasının yanında tarihi dokusunu da keşfedebileceğiniz Auckland Museum, en büyük ulaşım müzesi olan Motat ve dünyanın sayılı denizcilik müzelerinden birisi olan The Maritime Müzesi bu popüler kentte gezilip görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Yeni Zelanda’nın ikinci en büyük şehri ise, ülkenin tam olarak güney adasında yer alan ve bahçeler şehri olarak anılan Christchurch kentidir. Bunun dışında, geceleri ülkenin ulusal sembolü olan ve turistler tarafından en çok ziyaret edilen noktası haline gelen, utangaç Kiwilerin görülebildiği yerlerden biri de Rotorua Jeotermal. Önemli bir kayak merkezi Ruapehu Dağı (2798) hala aktif bir volkan iken , Toranaki Dağı sönmüş bir volkandır.Yeni zelanda turları için önerilermiz sayfanın altında yer almaktadır.Detaylı bilgi almak için seyahat danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Kültür ve Eğlence

Maori kültürünün yoğun olarak hissedildiği Yeni Zelanda’da, sinemadan tiyatroya, senfoni orkestralarından müzelere, baleden operaya kadar aradığınız her türlü sanatsal aktiviteyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Ülkenin tek kıyı şeridi parkı olan ve doğal güzelliklerinin muhteşemliği ile UNESCO tarafından korunması gereken yerler listesine giren Abel Tasman Ulusal Parkı, yine bu anlamda UNESCO’nun listesinde yer alan Arthur’s Pass Ulusal Parkı ve Cook Dağı Ulusal Parkı, kumsalının dışında yüzme ve diğer su sporları için de ideal bir yer olan Banks Yarımadası görülmesi tavsiye edilen yerlerin başında gelmektedir. Ayrıca, Hoiho adındaki sarıgözlü penguenleri ile bilinen Otaga Yarımadası, en çok yağmur alan bölgesi olmasının yanısıra çok etkileyici bir ulusal parka sahip olan Fiordland ve manzaralı yürüyüş yolları ile dinlendiren Catlins Orman Parkı görülmeye değerdir.

Yeme İçme

Yemeklerde genellikle koyun ve keçi etinin oldukça fazla tüketildiği Yeni Zelanda’da, Grouper ve John Dory, Snapper gibi çeşitli balık ürünleri de tavsiye edilmektedir. Yuvarlak kekin, meyve ve krema ile kaplanmasıyla yapılan Pavlova isimli tatlıları ise, tadılması gereken lezzetlerindendir.

Alışveriş

En büyük mağazalar zinciri olan Farmers ve ülkenin ticaret merkezi olan Auckland-Elliot Sokağında bulunan Atrium alışveriş konusunda ilk akla gelenlerdir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim