Kanada 
Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülkedir. 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan, merkezi olmayan, anayasal monarşi ile yönetilen, 1867'de Konfederasyon yasası ile kurulan bir federasyondur.Kanada para birimi Kanada dolarıdır (CAD) , Kanada'nın iki resmi dili vardır;  İngilizce ve Fransızca. Kanada'nın başkenti Ottawa'dır. Eski bir Fransız ve İngiliz kolonisi olan Kanada, hem Frankofon, hem de İngiliz Milletler Topluluğuna bağlıdır.Kanada Ülke alan bakımından Rusya'dan sonra dünyanın en geniş ikinci ülkesidir. Dünyada'ki tüm göllerin %60'ı Kanada'dadır.Genelinde İngilizce konuşulan Kanada'nın, Fransızca konuşulduğu yerler, Quebec, Ontario,New Brunswick ve güney Manitoba'dır. Dünyanın en büyük çinko ve uranyum üreticisi Kanada, fosil yakıt kaynakları, nükleer enerji ve hidroelektrik güç üretim imkanları ve enerji bakımından da kendine yeterlidir.
 
Gezilebilecek Yerler
 
Kanada’ya kışın gidecekler için gezip görebilecekleri yerlerin başında gelen şehirler Ottowa,Quebec,Montreal,Toronto’dur.Toronto şehrini tercih edenlerin gezebilecekleri yerlerin başında 70 km uzaklıkta bulunan ünlü Niagara şelaleri gelmektedir.
 
Bunun yanında Kayak ve snowboard’un cenneti olarak bilinen ve birçok kişinin her yıl tekrar kayak yapmak için geldiği nadir ülkelerden biri olan Kanada’da konaklama ve kayak için sağlanan imkânlar çoğunlukla birinci sınıftır.Kayak bölgesi Coastal Dağları ve Fraser vadisi arasındaki transit bölgede bulunan meşhur Güney Chilcotin Dağlarının arasında yer almaktadır.Kayak turizmi açısından bölgenin en önemli yeridir.Bu bölgeye çok sayıda kayak turları düzenlenmektedir.
 
Muhteşem manzaralarısıyla sizi büyüleyecek olan şelaleler ve doğa manzaralarına bayılacaksınız.Torontoda mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biride Sien Tower alışveriş merkezidir.
Hem gezip ,hemde alışveriş yapabileceğiniz çok güzel yerlerden biridir
 
Ottowa ise tarihi yerleri ve parlemonto binasıyla dikkat çeken şehirlerindendir.
 
Caz müziğini sevenler için ,Montreal’de her yıl düzenlenen Montreal caz festivali kaçırılmaması gereken keyifli ve müthiş eğlenceli bir etkinlik.
 
Yeme İçme
 
Geleneksel Kanada Mutfağı , sebze ve salatalar yerine daha çok yerli av ve balığa dayanır.British Colombia gibi denize yakın yerlerde, parçalara ayrılmış ve bütün , haşlanmış ve ızgara ıstakoz yaygındır.Beyaz balık , göl balığı ,turna balığı,fransız bezelye çorbası mutlaka tadılması gerekenler arasındadır.Nova Scotia çekirdeksiz yemişleriyle,Annapolis Valley elmalı payıyla meşhurdur.
 
Kültür ve Eğlence
 
Her ne kadar Kanada kültürü İngiliz ve Amerikan kültüründen çok etkilenmişse de birçok eşsiz özelliğini de korumaktadır. Varlıklı ve yüksek teknolojiye sahip endüstriyel bir toplum olarak Kanada bugün, serbest pazar merkezli ekonomik sistemi, üretim modelleriyle ve yüksek yaşam standartları ile birçok insanın hem çalışmak hem yaşamak istediği eşsiz bir yerdir.
 
Yurtdışı kayak turlarıyla ilgili bilgi yada Kanada'da kayak turları hakkında detaylı bilgi almak için Seyahat danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.
 

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim