SicilyaYaklaşık 5 milyonluk nüfusu ile Akdeniz’in en büyük adası olma özelliğine sahip olan Sicilya, 25.400 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Messina Boğazı ile İtalya anakarasından ayrılan ve dokuz bölgeden bölgeden oluşan Sicilya Adası’nın başkenti Palermo’dur. Bölgede, bir Latin dili olan İtalyanca’nın Sicilya lehçesi konuşulur. Özellikle kıyı şeridi manzarası ve küçük şirin adaları (Eolie-Lipari, Ustica, Egadi, Pantelleria ve Pelagie), gelen turistler tarafından oldukça beğenilmektedir. Son olarak, 3323 metre ile Avrupa’nın en yüksek aktif yanardağı olan ve Doğu Sicilya’nın iç kısmında bulunan Etna Yanardığı’nın varlığından söz edebiliriz.

Gezilebilecek Yerler
 
Başkent olmasının yanısıra, aynı zamanda bölgenin birinci ve de İtalya’nın ise beşinci büyük şehri olan Palermo, yaklaşık 1 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Tarihi dönemleri yaşamış olan bu şehirde, yüzlerce bina, tiyatro, kilise ve çeşme bulunmaktadır. Şehrin en canlı ve eğlenceli meydanı olan Piazza Politeama, başta Garibaldi Tiyatrosu olmak üzere pek çok tarihi yapı ve büfe içeriyor. En önemli caddelerinden olan Via Maqueda, Avrupa’nın en büyük ve ünlü tiyatrolarından olan Massimo Tiyatrosu, Sicilya Adası’nın en önemli sanatsal kolleksiyona sahip olan Palermo Arkeoloji Müzesi, Palermo’nun dört nehrini simgeleyen mitolojik heykellerin yer aldığı Fontana Pretoria Çeşmesi, dar sokaklarında yüzlerce tarihi binanın bulunduğu Corso Vittorio Emanuele Caddesi, Arap ve Norman sanatının izlerini günümüze taşıyan Normanni Sarayı ve bu sarayın giriş katında bulunan Palatina Şapeli, farklı dönemlerin tarihini yansıtması ile ünlü Palermo Katedrali gezilip görülmesi gereken yerlerinde başında geliyor.Yurtdışı turlarımız arasında yer alan Sicilya tarihi dokusuyla birçok kişiyi kendine hayran bırakıyor. 
 
Kültür ve Eğlence
 
Akdeniz İklimi’nin hakim olduğu adada geleneklere bağlılık, tarihi eser ve parklara olan değer son derece önem teşkil ediyor. Dünyanın her tarafından getirilen bitki ve ağaçların bulunduğu Giulia Parkı, Sicilya gelenekleri ve folkloru ile ilgili eşyaların sergilendiği Etnografya Müzesi, tüm şehrin panaromik olarak görülebildiği Pallegrino Dağı ve o dağın üzerinde yer alan Rosalina Mabedi, Agrigento Tapınak Vadisi, Gotik mimarisi ile inşa edilen Catania ve Siracuza kaleleri, Mandralisca Sanat Müzesi, Etna Dağı’nın da görüldüğü Etna Caddesi, Roma ve Grek Tiyatroları gezilmesi şiddetle tavsiye edilen yerler arasındadır. Agrigento Badem Çiçeği Fuarı, bölgenin en ünlü geleneksel festivallerindendir.Sicilya yurtdışı turu ile İtalyan kültürünü daha yakından tanıyacaksınız.
 
Yeme İçme
 
Akdeniz’in en zengin mutfaklarından biri olan Sicilya, özellikle deniz ürünlerindeki zenginliği ve farklı pişirme yöntemleri ile oldukça dikkat çekmektedir. Yabani ve ısırgan otlu ve sardalyeli olan Pasta Con Le Sarde makarnası ile soğan ve domates sosunda pişirilen Pesce Spada Alla Ghiotta kılıç balığı denenmesi gereken yöresel lezzetlerindendir. 
 
Alışveriş
 
Sicilya, alışveriş konusunda başkent Palermo’da bulunan ve yüzlerce mağazayı barındıran Via Maqueda Caddesi ile ünlüdür. Aynı zamanda İtalya’nın da en ünlü mağazalar zincirinden biri olan Rinascente bu caddede yer almaktadır. Anı olarak, lav taşından yapılmış ünlü süs eşyalarını veya Trinacrea adlı Medusa heykelini tercih edebilirsiniz. 
 

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim