KübaFidel Castro’nun yönettiği, kurucuları arasında ünlü devrimci Che Guevara’nın da olduğu ülkedir. Başkenti Havana’dır. Puroları ile de tanınır. Küba’da amerikan doları döviz olarak kabul edilmez.Yanında Euro bulundurmanızı tavsiye ederiz. IMF’ye borcu olmayan nadir ülkelerden biridir. Eğitim ilkokuldan üniversiteye kadar her yerde ücretsizdir.On dört eyaleti ve bir özel belediyesi vardır.Dil İspanyolca,  para birimi Küba pesosu'dur.

Yeme İçme

Küba mutfağı; genel olarak İspanyol-Karayip karışımıdır.Domuz eti,deniz mahsulleri,mısır ve siyah fasulye çok tüketilir.Küba da hangi yemeği sipariş etmiş olursanız olun yanında salata niyetine lahana gelirken ,sofranız da siyah fasulyeli pilav, haşlanmış patates ve kızarmış muzla donatılır.

Kültür Eğlence

Küba kültürü köken bakımından İspanyol ve Afrika etkisinin belirgin izlerini taşır.ABD ile olan tarihi bağları nedeniyle Kuzey Amerika sporları halk arasında yoğun ilgi görmektedir.Başta beyzbol olmak üzere basketbol,voleybol,atletizm ve boks Küba’da yaygın olarak oynanan ve uluslararası müsabakalarda başarılı olunan sporlardandır.Küba edebiyatının özellikle şiir alanında zengin ve nitelikli bir mirası vardır.19. yy’da yaşamış şair Jose Marti ile 20. yy’da yaşamış olan Nicolás Guillén önemli kübalı edebiyatçılardandır.Ünlü şarkı Guantanamera Küba’nın devrimci kahramanı Jose Marti’nin eseridir.

Gezilecek yerler

Küba'da her şehrin öne çıkan bir özelliği var. Bu özellikler Küba'da yapılacak yolculuğun rotasını çıkarmakta kolaylık sağlıyor. Deniz, kum, güneş için farklı, puro için farklı, mimari için farklı rotalar izlenebilir. Varadero kumsalları, Pınar del Rio purosu, Santa Clara Che'nin anıt mezarı, Trinidad kolonyal mimarisi, Cienfiegus neoklasik mimarisi, Santiago de Cuba ise salsası ile ünlü. Havana ise tüm bunların buluşma noktası ve karışımı. Havana'da turistlerin yoğun olarak bulundukları bölge San Cristobal Katedrali'nin çevresi görülmeye değer bir yapıdır.Küba turları için sayfanın altındaki ilgili turları görüntüleyebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için seyahat danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Alışveriş

Küba puro bakımından çok zengin bir ülkedir,Kübalıların en orjinal purolarından almadan sakın dönmeyin.Puroları sokak satıcılarından almamaya özen gösterirseniz daha iyi olur.Mağazalardan alışveriş yapmanızı öneririz.Alışveriş yapabileceğiniz yerlerin başında ise  antikacılar, parfümeriler, giyim mağazaları, marketler, kitapçılar bulunmaktadır.

Eurl Trium (Antikacı) ; Küba ile ilgili kalmış en eski antikaların bulunduğu bir mağazadır.

Benetton; İstediğiniz her türden çok güzel kıyafetler bulabilirsiniz.

Habana 1791 (Parfümeri Mağazaları) ;Küba nın en yeni parfümeri mağazası.Müthiş parfüm karışımları ve Küba'nın sahil kokularını andıran müthiş kokuları ile başınızı döndürebilir.

Plaza de Armas Book Market ;19.yy tüm kitaplarına sahip bir kitapçıdır.Özellikle tarih kitapları ve son moda romanlar arayanlar burayı tercih edebilirler.

Le Select ( Marketler);Şehrin en iyi alışveriş merkezlerinden bir tanesidir.Göz doldurucu görünümü ve devasa avizeleriyle başınızı döndürebilir.Tepeden tırnağa emekle yapılmış çok tarihi ve güzel bir alışveriş merkezi.Şehrin en büyük alışveriş merkezidir

 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim