İsviçreİsviçre'nin Başkenti Bern'dir. Para birimi İsviçre Frangı, konuşulan diller; Almanca,Fransızca,İtalyanca'dır. Alp dağlarında yer alan,kuzeyinde Almanya,batısında Fransa,güneyinde İtalya ve doğusunda Avusturya ile Liechtenstein'a komşudur. İsviçre bankacılık ve finans alanında ekonomi olarak bir adım öndedir. Bu nedenlerden ötürü birçok uluslararası örgüte evsahipliği yapmaktadır.İsviçre'nin diğer önemli şehirleri arasında Zürih,Cenevre,Basel,Lugano,Luzern,St Moritz yer almaktadır.

Gezilebilecek Yerler

Gözcü kulelerinin yer aldığı 14'üncü yüzyıla ait şehir duvarı, eski meydanı, halk evi Weinmarkt, ikiz kuleli St. Leger ve 1644'te kutsanan St.Maurice kiliseleri görmeye değer.Kent merkezinde yer alan Kunsthaus Sanat Müzesi; Edward Munch,Van Gogh,Picasso,Claude Monet,March Chagal,Rothko,Merz,Twombly,Bacon gibi sanatçıların eserlerinin sergilendiği zengin bir koleksiyona sahiptir.Kent merkezinde bulunan Fraumünster Klisesi 853 yılında Alman Kralı Louis tarafından yapılmıştır.Kilisedeki tarihi esintinin yanında, binanın renkli cam pencereleri ve mimarisi sizleri esrarlı bir havanın içine çeker.Grossmünster Kilisesi,St.Peter's Kilisesi kentin diğer önemli yapıları arasındadır.

Seestrasse'de yer alan Belvoir Parkı ve Bruno Weber's Vineyard Parkı (20.000 km2) kentin başlıca parklarındandır.Museum of Design Zuri West, mükemmel tasarımlara sahip eserlerin sergilendiği bir yerdir. Old Hammer Mil ülkedeki en eskü su değirmenidir.Burada çalışan demircileri ve bu demirciler tarafından yapılan çok sayıda eseri görmek mümkündür.zürih Opera Evi ve Tonhalle Konser Salonu; opera, bale ve klasik müziğin yaşandığı Avrupa'nın önde gelen yerlerindendir.

Kültür ve Eğlence

İsviçre’nin kültürü komşuları tarafında çok etkilendiyse de yıllar boyunca önemli bölgesel farklılıklar gösteren kendine özgü bir kültür oluşmuştur. Özel olarak Fransızca konuşulan bölgelere Fransa’ya, Almanca konuşulan bölgeler Almanya’ya ve İtalyanca konuşulan bölgeler de İtalya’ya, ülkelerindeki diğer bölgelerden daha yakındır. İsviçre’deki kuvvetli bölgecilik nedeniyle homojen bir İsviçre kültüründen söz etmek oldukça zordur.

Zürih İsviçre'nin kültür ve ticaret kentidir.Yapılan araştırmalarda dünya kentleri içerisinde en kaliteli yaşamı sunan şehir Zürih olarak gösterilmektedir.UBS (dünyanın en büyük özel mülk yönetimi), Credit Suisse (İsviçre Uluslararası Finans Servisi), Swiss Re (sigorta ve finans hizmeti veren kuruluş) ve Swiss Stok Exchange (İsviçre Borsası) Zürih'te bulunmaktadır.

Bunların yanında İsviçre turuna gidiyosanız birçok farklı alternatif aktivitelerde bulunabilirsiniz.Konumu gereği yılın her ayı turist çeken İsviçre’de göl manzarası eşliğinde geziler, alışveriş, eğlence, kültür turları, kayak gibi birçok alternatif mevcuttur.
İsviçre’de Kayak Sporu‘nun yanı sıra buz pateni, buz golfu, at biniciliği, polo turnavaları, ski jumping gibi birçok aktivite bulunabilmektedir.Özellikle İsviçre Kış Sporlarındaki aktiviteleri profesyonel öğretmenlerin eşliğinde kayak ve snowboard, climbing, artistik paten, buz hokey, curling, squash, yüzme gibi birçok alternatif mevcuttur.Coğrafi konumu itibari ile de özellikle kayak turları ile ilgi çeken İsviçre, birbirinden farklı otel alternatifleri ile de her sene binlerce turisti ağırlıyor.Dünyanın her yerinden insanlar doğal güzelliği, kültürü ve  kaliteli hizmeti için Avrupa’nın en şirin  ülkesi olan İsviçre’yi ziyaret etmektedir.Gezmeyi ve eğlenceyi seven insanlar için İsviçre turları çok cazip olanaklar sunmaktadır.

Yeme İçme

İsviçreliler genellikle yemeklerinde geniş çeşitliliğe sahip ekmeklerini tüketiyorlar.(Beyaz,tam buğdaylı vs.) Günlük gıda tüketimlerinde süt,yoğurt,tereyağı ve özellikle İsveç peynirleri baş sırayı alıyor.Bezelye,havuç,karnıbahar,patates ve ıspanak en çok tükettikleri sebzeler arasında yer aliyor.Et ve tavuğu farklı yöntemlerle pişirip tüketiyorlar.Et,patates ve fondü peynir, İsviçre yemek kültürünün vazgeçilmez bir parçası.Fondü yemeden , lezzetli şaraplarını içmeden İsviçre'den dönmek büyük hata olur.İsviçre mutfağında en az peynir kadar yaygın olan bir diğer lezzet de ise çikolata...1800'lü yıllarda ilk sütlü çikolatanın keşfedildiği İsviçre,sütlü çikolata üretiminde zirveyi kimseye kaptırmıyor.

Alışveriş

İsviçre'de Zürih'te dünyaca ünlü markaların tamamını bulmanız mümkündür.Antikalardan hediyelik eşyalara kadar herşeyi bulabilirsiniz.Old Town (kahve ve antika satılan yerler), Bahnhofstrasse (bankalar,lüks butikler,alışveriş merkezleri,kafeler), Niederdorf (günlük ve gece partilerine özgü mağazalar) ilçeleri kentin başlıca alışveriş yerleri arasındadır.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim