Las VegasBüyülü  ışıklar şehri; Nevada eyaletinde Mojeva çölü üzerinde kurulu eğlence ve kumar yerleriyle ünlü bir kent. Vegas, Abd'nin ilk kurulduğu zamanlarda demiryolu geçis noktası olması nedeniyle birçok mafya ve çetenin elindeydi.1931'de kumarhaneler legal statü kazandıktan sonra burası kumarhane merkezi olarak işletilmeye başlandı ve şehrin nüfusu ile ekonomisi bugüne dek katlanarak arttı. Şehrin en büyük atraksiyonun olduğu kumarhaneler bölgesine çoğunlukla downtown adıyla hitap edilmektedir. 24 Saat süren hareketliliği ,yoğun eğlence hayatı ve çevresindeki birçok doğak güzellik  ile Las Vegas görülesi bir şehir. Ekonomi kumar, turizm, yeme-içme ve kongre toplantı sektörü üzerinde yoğunlaşmıştır..

Gezilebilecek Yerler

Las Vegas kumarhanelerle dolu bir kenttir. Müzeler, görkemli parklar, gökdelenler ve yüksek binalar kentin görülmeye değer yerleridir. Bellagio Casino Resort'un hemen ötesinde yer alan Bellagio Conservatory ve Botanical Gardens mutlaka görmeniz gereken çabuk ve sık degisen bir manzaraya sahiptir. Flamingo Kumarhanesi'nde kuğular, ördekler, kaplumbağalar ve benzeri hayvanlar kumarhanenin yesil alanlarında gezinmektedir.Strip'de yer alan Mirage önceden bir tiyatro alanıydı. Kumarhane oteli su yolları, kıvrımlı dereleri ve şelaleyi andıran su manzaralarıyla insanın gözünü alan bir görüntüye sahiptir. Strip'deki Stratsphere Kulesi 350 metrelik yüksekliğiyle kentten muhteşem manzaralar sunar.Yine Strip'de bulunan Guggenheim Hermitage Müzesi modern ve postmodern çalışmaların yer aldığı mükemmel bir koleksiyon sergisidir. Downtown'da bulunan Las Vegas Doğa Tarihi Müzesi (Las Vegas Natural History Museum) dinazorlar, balinalar, köpekbalıkları, uluslararası vahşi hayat, Nevada vahşi hayatı ve yağmur ormanlarının sergilendiği nadide bir müzedir. Vegasta Venedik otelini ziyaret ettiğiniz de ise yapay bir nehir ortamında size İtalya'nın Venedik turunu yansıtıyorlar.Bu şehir tamamıyla gidilmesi ve görülmesi gereken yerler arasındadır. Eğer hem eğlence hem alışveriş diyorsanız yurtdışı turları arasında en popüler yer olan Las Vegas'ı tercih edebilirsiniz.

Kültür Eğlence

Mükemmel post-modern çalışmaların yer aldığı Guggenheim Hermitage Müzesi Strip'de ziyaretçilerini beklerken, Downtown'da bulunan Las Vegas Doğa Tarihi Müzesi (Las Vegas Natural History Museum) güvenli bir safari gibi dinozorları, balinaları, köpekbalıklarını, uluslararası vahşi hayatı, Nevada vahşi hayatını ve yağmur ormanlarını kısa süreliğine hayatınızın bir parçası yapar. Kumarhaneler ve eğlence alternatifleri Las Vegas kentinin kültürel ve sosyal yaşamının belirleyicisidir. En popüler kumarhaneler Las Vegas Bulvari güneyinde sıralanmaktadır. Çok sayıda kumarhane kentte bulunur. Las Vegas'da evlenmek birçok çiftin hayal ettiği bir şeydir. Evlenme kiliseleri ve özel nikah elbiseleri kentte oldukça yaygindir.Las Vegas şovlarin ve etkinliklerin kentidir. Çesitli özel şovlar, oyunlar, müzikaller, komediler, spor aktiviteleri ve diğer özel organizasyonlar kentin en önemli kültürel ve eğlence faaliyetleri arasında yerini alır.Araba ve gitar şovları, Las Vegas Gölü, Uluslararası Dragon Bot Festivali (Lake Las Vegas International Dragon Boat Festival), dans yarışmaları, ev yenileme ve dekorasyon şovlari kentin başlıca etkinliklerindendir.

Yeme İçme

Las Vegas mutfağı, her türlü yemek kültürünün bulundugu her bütçeye uygun bir menü sunar. Gece eğlencesinin yanı sıra Las Vegas, çok çeşitli lezzetler arayanların tercih edeceği yerlerin başında gelir. Amerikan, Asya, Çin, Fransız, İtalya, Hindistan, Japon, Meksika, güneybatı, Yunan, Akdeniz ve daha fazla mutfağın yer bulduğu bu kültür en kaliteli yemekleriyle dikkatleri çeker. Soğuk yemek ve içeceklerin bulundugu mekanlar, ızgara et yenilen lokantalar, sandviç dükkanları, deniz ürünü/sebze/et yemeklerinin servis edildiği mekanlar tüm damak tatlarına hitap etmektedir.Las Vegas restoranlari ve diğer yiyecek/içecek mekanlari aklinizi basinizdan alacaktir

Alışveriş

Alışveris çılgınları Las Vegas'da umduklarından çok daha fazlasını bulurlar. Sayısız kumarhane mağazaları, alısveriş merkezleri, toptan yerleri, büyük mağazaları ve butikleriyle Las Vegas bir alısveriş cennetidir. Alışveriş özelligi Las Vegas'in pazarlanmasinda ön plana çıkan en önemli unsurlardandır.Las Vegas Strip yakınlarında yer alan Boulevard Alışveriş Merkezi 150'den fazla mağaza, servis mekanı ve lokantasıyla hizmet verir. Büyük Kanal (Grand Canal) mağazalari 80'i bulan sayılarıyla İtalyan ağırlıklı bir tarza sahiptir. Mücevher, ayakkabı, tasarım giysileri, ev aksesuarları ve daha fazlası bu mağazalardan satın alınabilecek ürünlerdir. Las Vegas'in alışveris kültürünü öğrenmek için uzun bir süre ayırmak zorundasınız. Daha sonra Las Vegas'daki alısveriş imkanlarından tam olarak faydalanmak için yine uzun bir süreye ihtiyacınız olacak. Tam bir alısveriş denizinde yüzüyorsunuz..Ayrıca downtown bölgesinde yer alan büyük otellerin kendilerine ait otel içinde 3-4 km' yi bulan son derece ünlü alışveriş mekanları bulunmaktadır. Otelin içinde de gezerek 4-5 saatin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Ulaşım

Özel aracınızın olmaması Las Vegas’ta kısmen sorun yaratabilir. Metro sisteminin hiç olmadığı, otobüs sisteminin ise oldukça zayıf olduğu şehirde taksi bulmak bile zaman zaman güçtür. Ancak oteller arası ücretsiz küçük trenler geziniz sırasında işinizi oldukça kolaylaştırır.

 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim