Palermo
Akdeniz'de bir ada olan Sicilya'nın başkenti olup İtalya'nın güneyinde bulunan Palermo,mafyanın doğduğu yer olarak bilinmektedir.Nufüs olarak yaklaşık 1,3 milyon olan kentin kuruluşu milattan önceye kadar dayanıyor.Şehir genelde mimari tarzıyla dikkat çekmektedir.

Gezilebilecek Yerler

Palermo içerisinde tarihi ve turistik yerleri barındırıyor.Yurtdışı turları arasında sicilya bölgesinin en önemli yerlerinden biridir.En ünlü müzelerinden biri olan Museo Archeologico Regionale pazartesi dışında haftanın her günü belli saatlerde açıktır. Capuchin Catacombs'a giderek uyuyan güzeli mutlaka görmelisiniz.La Cattedrale pazar günlerinin dışında tercih edebileceğiniz başka bir seçenek.Bunun yanında İslam mimarisinin değişik bir örneğini San Giovanni Degli Eremetin'de görebilirsiniz. Chiesa Della Martorana da ise mozaiklerdeki en iyi görüntüyü görmek için mutlaka sabah ziyaret etmelisiniz.Ünlü Marina ve Indipendanze meydanını da görmeden dönmeyin. Palermo yılın her ayında ziyaret edebileceğiniz bir şehirdir. Palermo'yu ziyaret etmek için en ideal dönem Mayıs-Eylül ayları arasıdır.

Kültür ve Eğlence

Bir üniversite şehri olması nedeniyle özellikte haftasonları gece hayatı son derece renklidir.Pek çok gece kulubü sabaha kadar açık kalmaktadır. Pek çok müzik zevkine hitap eden mekanların dışında yerel grupların çaldığı mekanlar da bulunmaktadır.Candelai,Tonnara Florio,Kursal Kales Club,Country Club,Au Domino,Bar Fier Vecchia ve Bottiglieria del Massimo gezebileceğiniz mekanlardan birkaçıdır.Kentte çok sayıda opera,bale ve konser de düzenlenmektedir.Özellikle Garibaldi meydanındaki Garibaldi Tiyatrosu yılın her dönemi en kalabalık noktasıdır. En önemli festivali Haziran ayında düzenlenen EcoVision festivalidir.

Yeme İçme

İtalya deyince akla ilk olarak pizza ve makarna geliyor elbette,hem lezzetli hem de keseye uygun.İtalyan pizzaları bizde ki Amerikan tarzı pizzalardan farklıdır.Daha ince hamur ve daha az malzemeli kıtır kıtır oluyor.Şehrin hemen hemen her sokağında pizza ve pasta yemek mümkün. İtalya'da yaygın olan ve İstanbul'da da bir şubesi bulunan Fratelli La Bufala restoranı deneyebileceğiniz yerler arasında.Hemen hemen tüm kafelerde karşınıza çıkabilcek 'Arancine' (pirinç köftesi) de denenmesi gereken lezzetlerden birisi.Sebze yemeklerine düşkün olanlar ve patlıcanı sevenler 'Caponata' yiyebilirler.Palermo da deniz ürünlerini de yemeden gitmeyin.Adanın geleneksel deniz ürünü kılıç balığı (pesce spada) tüm restoranların mönüsünde bulunmaktadır.İtalya espresso ve cappucinonun ana vatanı olup Sicilya adası şaraplarıyla son derece ünlüdür.

Alışveriş

Liberta Cadddesi şehirdeki en önemli alışveriş mekanıdır.Modanın kalbinin attığı İtalya'dan son moda ürünleri de Palermo'da bulabilirsiniz.Şehirde bir kaç tane de alışveriş merkezi bulunmaktadır.Ülkede yazları pek çok yer 12:00-15:00 arası kapalıdır. Monte Pelegrina San Rozalyo Kilisesi çevresinde ise özellikle eski tarz kiremitlerin kullanımı ile yapılmış çok şık duvar süsleri bulabilirsiniz.

Ulaşım

Şehir içi ulaşım olarak rahat bir yerdir.Tren, otobüs,taksi ve feribot ile şehrin içinde rahat bir ulaşım ağı sağlanmaktadır. Yurtdışı turunda trafik anlamında rahat edebileceğiniz bir bölgedir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim