BudapeşteMacaristanın Başkenti olan Budapeşte, tarihi,kültürü ve ticari yapısıyla en büyük şehirler arasında yer alır. Gezilecek çeşitli yerleri, gece hayatı, restoranları ile Avrupa'nın populer yerleri arasında yer almaktadır.Budapeşte her yıl ortalama 2.7 milyon turist tarafından ziyaret edilmektedir.  Danube şehri kıyısındaki şehir iki ayrı şehirden oluşmaktadır.Budapeşte'nin daha çok barok, gotik ve neo klasik bir tarzı bulunmaktadır.

Gezilebilecek Yerler

Budapeşte size pek çok alternatif sunmaktadır.Termalleriyle ünlü olan Budapeşte Türk hamamları ile de meşhurdur. En uzun tramway hattına sahip olan şehir ile Budapeşte turu yapabilirsiniz.Eğer biraz tarihe tanıklık etmek isterseniz Kale bölgesinden Eski kent'e yürüyüp faytona binebilirsiniz. Kültür gezisi için ideal bir bölgedir, birçok müze,bazilika,kilise,parklar bulunmaktadır. Şehri gemilerle dolaşabilme imkanı da tanıyan Budapeşte doğal güzellikleriyle büyüleyici bir şehir.

Kültür ve Eğlence

Budapeşte birbirinden farklı birçok kültürü bünyesinde barındırmaktadır.Burada en büyük sinegog, parlamento binası ,dünyanın üçüncü büyük kilisesi ( Ezstergom Basilica) ve en büyük kalelerinden Baroque Castle yer almaktadır. 13.yüzyıldan savaşın etkilerini yansıtan şehir müzeleri,ilginç binaları , sokakları ve meydanlarıyla görülmeye değer.

Budapeşte de eğlence hayatında ünlü yer altı kulüpleri yer almaktadır.Turistlerin eğlenebileceği alanların başında gelmektedir.Canlı müzik, dans  ve lounge ağırlık olan kulüpler gece hayatını sevenler için büyük fırsat. Budapeşte de her Mart sonu Nisan başında Bahar Festivali düzenlenmektedir.

Yeme İçme

Budapeşte mutfağı biraz et ağırlıklı olup domuz etini fazlaca yemeklerinde kullanmaktadırlar, bunun yanında biz türkler gibi baharat konusunda da öndedirler. Yemeklerinde hemen hemen her türden baharatları kullanmaktadırlar.En önemli yemekleri arasında Gulaş,Kapuska ve Kaz ciğeri ile yapılan yemekler yer alır. Şehrin içerisinde Doğu Avrupa kültüründen yemekler tatmak içinde güzel manzara eşliğinde mekanlar bulunmaktadır.Bunlardan birkaçı; Segal,Baraka,Belcanto'dur.

Alışveriş

Hediyelik eşya olarak porselen ve örtü çeşitleri, paprika, macar salamı ve şarap alabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim