AmsterdamHollanda'nın başkenti olan Amsterdam 17.yüzyıldan kalma etkisiyle Avrupa ülkeleri arasında en köklü ve en çok turist akınına uğrayan şehirdir. Yıl içinde ortalama 4.5 milyon turist gelmektedir.Ülke dünyaca ünlü müzeleriyle,gece hayatıyla,uluslararası mutfağıyla, romantik ve büyüleyici manzarasıyla kendisine hayran bıraktıracak niteliktedir.Amsterdam en güvenli şehirler arasında dünyada 25'nci sıradadır.

Gezilebilecek Yerler

Amsterdam kültürel anlamda çok zengin bir ülkedir, En ünlü ve önemli müzesi Van Gogh Müzesidir; içerisinde 300'den fazla resim ve Japon eserleri yer almaktadır. Şehri müzeler turuyla baştan sona gezebilirsiniz.Bunun yanında Rijksmuseum olarak geçen Devlet Müzesi'de ülkenin en önemli görülmesi gereken yerleri arasındadır.Buraya Paris benzetmesi yapılır ve birçok çeşitli eser görebilirsiniz. Jordaan ise kesinlikle Amsterdam'ın başka bir karesidir, kanal boyunca sıralanmış binalar etrafındaki kafeleri ve çiçekli balkonlarıyla insanı başka bir dünyaya götüren yerdir.Özellikle müzelere olan talep nedeniyle girişlerinde uzun kuyruklar oluşmaktadır.  

Kültür ve Eğlence

Amsterdam'daki renkli gece hayatı Avrupa şehirleri arasında en popüler olanıdır.Şehir de hemen hemen her yaş grubuna hitap edecek eğlence mekanları bulunmaktadır.Özel partileri,müzikleri,ışıklandırma ve dekorasyonlarıyla gece hayatına farklı bir anlam katan Amsterdam gençler tarafından kusursuz bir şehir olarak adlandırılır.Amsterdam size latin kültürünü ve sıcak atmosferini de yaşatabilir, şehrin en eski gece klubü Rozengracht da bu eğlenceye dahil olabilirsiniz.

Yeme İçme

Amsterdam'ın yeme içme konusunda kendisine has özgü çok çeşitli yemeği bulunmamaktadır.Hollanda kültürüne ait peynir ve sandviçleri meşhurdur. Daha çok Meksika,Çin,Asya ve İtalyan mutfağı ağırlıklıdır. Amsterdam da deniz ürünlerine daha çok talep vardır.Ünlü Morina balığının yanında midye ve istiridye çeşitlerinide deneyebilirsiniz.Amsterdam yurtdışı turları arasında yemek kültürü açısından en rahat ülkedir.

Alışveriş

Amsterdam'ın en ünlü alışveriş merkezleri Dam Meydanı etrafındadır.Ancak daha çok pazar dolaşmak isteyenler ise Albert CuypMarkt pazarını gezebilir, burada antikadan süs eşyasına,kozmetiğe ve giyim dahil birçok istediğiniz ürünü bulabilirsiniz. Nieuwedijk alanı ise şehir istasyonuna yakın olup trafiğe kapalı yürüyüş alanıyla yaklaşık 1 km uzunluğunda bir caddedir.Yol boyunca sağ ve solunuzda alışveriş yapabileceğiniz yerler göreceksiniz.Alışveriş açısından yurtdışı anlamında zengin bir yer olup istediğiniz herşeyi bulabileceğiniz bir şehirdir.

Ulaşım

Amsterdam bisikletleriyle ünlü bir şehirdir.Birçok cadde ve sokak araç trafiğine kapatılmıştır, ulaşım akıcı olarak toplu taşıma otobüs ve tramwaylar ile sağlanmaktadır.Bunun yanında diğer bir seçenek ise deniz taksi ve deniz otobüsleridir.Şehir turu için turistlerin tercih ettiği ulaşım şeklidir.
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim