FloransaFloransa Toscana bölgesinin başkentidir, italya ve Avrupa'nın önemli ticaret merkezlerinden biridir. Floransa kültürü ile önemli ve eşsiz bir sanat şehridir.Yaklaşık 1 milyona yakın nüfusa sahip olan şehir ünlü yazar ve şairlerin eserlerinden ilham alınarak tasarlanmış olarak karşınıza çıkıyor.

Gezilebilecek Yerler

Kentin en önemli meydanı Signoria Meydanı'dır.Olağanüstü geçmişi ile Floransa'nın politik sahnesi durumundadır.Kent başlı başına açık hava müzesi halindedir.Santa Maria del Fiore Katedrali, ÇanKulesi,Vaftizhane,Palazzo Vecchio ve Eski köprü mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır.Eski Köprünün tarihi ve önemi Floransa şehri için çok önemlidir; savaş zamanında zarar görmeden çıkan tek köprüdür.Bütün yapılar Floransa'nın tarihi dokusunu ön planda tutmaktadır.Buraya ciddi şekilde turist akını gözlenmektedir.

Kültür ve Eğlence

Floransa da diğer Avrupa ülkelerinin aksine gösterişli bir gece hayatı yoktur, daha çok sanat ve romantizm adına kendinize pay çıkarabileceğiniz bir şehirdir.Gece kluplerinin yerini müze ve galerilere bıraktığı aşk şehri sizleri ihtişamıyla büyüleyecektir.

Yeme İçme

Floransa yani İtalya deyince aklınıza ne geliyor tabiki pizza ve makarna.Ancak sadece pizza ve makarnasıyla ünlü değil, italyan şaraplarıda son derece etkileyici.Yöreye özgü yemekler zeytinyağı ve özel parmesan peyniri ile yapılmaktadır.Floransa şehrinin bir başka özelliği de her yemeğe şehrin ismi verilmiştir.Bunlardan bazıları; Floransa bifteği, Floransa yumurtası...Pizza ve makarnanın dışında da damak tadınıza hitap edecek yemekleri bulunan Floransa şehrinde manzara eşliğinde köprü üzerinde balık yiyebilirsiniz. Espresso ve dondurmasını da tatmadan dönmeyin.

Alışveriş

Floransa moda şehri adıyla anılmaktadır.Şehirde ünlü sanatçıların birçok eserini bulabilirsiniz.Floransaya gelen turistlerin çoğu şehir terzilerinde kendilerine uygun kıyafetlerini diktirmektedir. Çok pahalı olmasın derseniz, Floransa merkez pazarlarında istediğiniz her tür hediyelik eşyaları bulabilirsiniz.

Ulaşım

Floransa yürüyerek gezebileceğiniz bir şehir, kara yoluyla yapacağınız yolculuklarda şehrin muhteşem manzarasına doyacaksınız.En hızlı ulaşım şekli ise metro ve taksilerdir.
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim