ViyanaAvusturya'nın başkenti olan Viyana'nın nüfusu yaklaşık 1,8 milyondur.Resmi dilin Almanca olduğu Viyana nobel ödülleri ve turizm açısından zengin bir ülkedir.Kültür,sanat,felsefe,müzik alanında Avrupa'nın diğer başkentlerinden öndedir.Ülkede en önemli şehirler arasında ; Viyana, Salzburg, Inssbruck ve Graz gelmektedir.Buraya yapacağınız kısa bir yurtdışı turu ile Avrupa kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacaksanız.

Gezilebilecek Yerler

Viyana Avrupa'nın en düzenli ve sakin şehirlerinden biridir.Şehrin en önemli binaları; Mozart heykeli bulunan Burg parkı ve Hofburg sarayıdır.Bunların yanında Tarihi Doğa Müzeleri,Parlamento,Belediye Sarayı ve Viyana Üniversitesi görebileceğiniz yerler arasındadır.Şehrin en gösterişli Katedrali Karntner'i tam merkezde ve en hareketli caddede yer almaktadır.Yurtdışı turları arasında Viyana en çok tercih edilen yerler arasındadır.

Kültür ve Eğlence

Viyana'da Roma gibi sanat eserleriyle dolu heykeller şehri,askeri müzeler,mermer heykeller,eski ev ve saraylar,parklar ve heykeltraşlar yer almaktadır.Önemli olan masal ve destan kahramanlarını, fikir sanat ve ilim adamlarını eşsiz bir şekilde taşa ve tunca işlemişlerdir.

Yeme İçme

Viyana ziyaretçilere farklı alternatif yemekler sunabilen zengin bir mutfağa sahip ancak Viyana dediğinizde aklınıza gelebilecek tek ünlü yemek Viyana Şinitzel'i.Bu yemeği en ünlü yerde yemek isterseniz şehrin merkezine Katedral caddesine gitmeniz gerekiyor.Ayrıca Şinitzeli iki farklı şekilde yapıyorlar, hem tavuk etiyle hem domuz etiyle, isteğinizi ona göre belirtmenizde fayda var.Şinitzel'in yanında içecek olarak beyaz şarap veya üzüm suyu içebilirsiniz.

Alışveriş

Viyana'nın en geleneksel alışveriş caddesi Mariahilferstrase'dir.Cadde boyunca dizilen spor giyim,abiye ve giyim mağazaları konumlanmıştır.Ulusal ve geleneksel hediyelik eşyalarda bulabileceğiniz Viyana'da butik ve lüks mağazalarda yer almaktadır.Burada ünlü markaların tasarımlarını bulabilirsiniz.(Louis Vuitton,Chanel gibi...) Eğer indirimli fırsatlar yakalamak istiyorsanız Viyana'dan 1 saat kadar uzaklıkta fabrika satış mağazalarına uğrayabilirsiniz.

Ulaşım

Dünyanın en gelişmiş ulaşım ağı Avusturya da yer almaktadır.Ulaşım aktif olarak tramway,metro,otobüsler ile sağlanmaktadır.Buarada çok fazla öğrenci yaşadığı için son teknoloji ile yaratılmış hızlı trenler yer almaktadır.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim