SantoriniYunanistan'ın 200km güney doğusunda yer alan Santorini adası binlerce yıl önce volkanik bir patlama sonucu bugunkü krater halini almış ve yılda ortalama 1 milyon turistin gelmesini sağlamıştır.Eşszi manzarası ve coğrafi yapısıyla güzel bir tatil keyfi yada balayı yapmak isteyenlerin tercih edebileceği yerler arasındadır.Bu adaya romantik turların dışında, eğlence,gezi ve yemek amaçlı turlar da düzenlenen en seçkin yunan adasıdır.

Gezilebilecek Yerler

santorini merkezde olan Fira da kısa bir şehir turu yaparak deniz manzarasına doyabilirsiniz, eğer fazla zamanınız yoksa Santori'nin en güzel sokağına gitmeniz lazım; Aguiou Mina. Buraya gittiğinizde güneyde bulunan kiliseye ulaşacak ve beyaz çan kulesiyle ünlü mavi kubbeyi yakından tanıma fırsatınız olacaktır. Farklı deniz kum güneş tatili arayanlar ise taksi yada motor kiralayarak Oia'ya ulaşabilir, buranın eşsiz plajında denizin keyfini çıkarabilirsiniz.Dilerseniz Santorini limanından kalkan botlarla kraterin ortasında bulunan adalara giderek burdaki turlara katılabilirsiniz.Adanın simgesi haline gelen eşek taksiler ile yolculuk yapmayı da unutmayınız.Kısa bir yurtdışı tatili isteyenler için ideal bir tatil.

Kültür ve Eğlence

Yunanistan'ın eğlencesi bol olan adası olan Santorini'de her tarz hitap edebilecek eğlence mekanları bulmak zor değil.Yunan stili eğlenceyi tercih edenler için adanın hemen her köşesinde tavernalar mevcut.Akşamların daha sakin geçmesini isteyenler  ise Caldera bölgesinde bulunan ilginç dekorasyonlarıyla ünlü kokteyl barları tercih edebilirler.Santori'nin diğer ünlü mekanı ise Erythrou Staurou adlı sokaktır.Barlar sokağı olarakta bilnen bu cadde de yol boyunca uzanan bar yada gece kulüplerine rastlarsınız.İsteyenler nostalji gecelerinde 1980'li yıllara dönebilir.

Yeme İçme

Santorini de turist bakımından yoğunluk olduğu için yerli halkın yemek yediği yerleri bulmak neredeyse imkansız ancak buna rağmen yine de özünü kaybetmemiş ve menüsünü bozmamıştır.Geleneksel mutfak arayanlar için ideal olan yerde Musakka ve Cacık gibi meşhur Yunan yemeklerinin yanında Yunan usülü et,tavuk ve balık yemekleri de yer almaktadır.Ancak buralara giderken oluşabilecek uzun sıra kuyruklarını da unutmayınız.

Alışveriş

Santorini adası özel şaraplarıyla ünlüdür.Adanın kendine özgü kuru ve rüzgarlı iklimi ile yetişen üzümleri sayesinde benzersiz bir lezzet. Oba'da yer alan Iama Wien Stora'da bu şaraplardan bulabilirsiniz.Bunun yanında alışveriş sevenler için cennet olan bir yer olan Santorini de modern mücevherlerden,geleneksel resim eserlerine,antik porselen ve kumaşlara kadar herşeyi bulabilirsiniz.
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim