New York 

Amerika Birleşik Devletlerinin en kalabalık alanlarından biri olan New York ticaret,finans,meyda,sanat,moda,araştırma,teknoloji,eğitim ve eğlence alanlarında yaptığı katkılar ile küresel kent olarak anılmaktadır.New York'da 170 ayrı dil konuşulmaktadır.Her üç kişiden biri ABD dışında bir ülke doğumludur.Yaklaşık 20 milyon nüfusu ile Amerika'da nüfus yoğunlugu en fazla olan şehirdir.New York birçok kültürel hareketin doğum yeridir.Bunlardan başlıcaları Edebiyat,Görsel sanatlarda ve müziktedir. 'Hiç Uyumayan Şehir' adını da ; 24 saat açık olan metrosu ve yoğun trafiği ile almıştır.

Gezilecek Yerler

Işıklı panoları ve görkemli afişleriyle Times Square meydanı'nı ziyaret edebilirsiniz.Moda caddesi olara bilinen 5th Avenue 'de alışveriş yapabilirsiniz, Tüm New York'u baştan aşağı izlemek istiyorsanız Empire State Building'i ziyaret edebilirsiniz,ABD'nin sembolü haline gelen Özgürlük Anıtı'nın bulunduğu adaya gidebilirsiniz.Manhattan merkez'de bulunan Rockefeller Center'da alışveriş yapabilir, yemek yiyebilirsiniz.

Kültür ve Eğlence

Amerikan Doğal Yaşam Müzesini ziyaret edebilir,Madame Tussauds müzesinde hayranı olduğunuz ünlülerin balmumu heykellerini daha yakından görebilirsiniz, Central Park'ta harika bir doğa yürüyüşüne çıkabilir, kışın gölde kayabilir, yazın ise piknik yapabilirsiniz. Modern Sanata dair kurulan ilk müze olan Modern Sanat Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Diğer bir seçenek de Amerika'ya göç etmiş kişilerin yaşadıkları etkileyici Ellis Adası Göç Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Yeme İçme

New York'un çok uluslu yapısı tabiki mutfağına da yansımıştır.Bu şehirde istediğiniz her kültüre ait yemeği kolayca bulabilirsiniz. 20.000'den fazla restoranıyla New York, Amerika'da bulabileceğiniz en leziz yemekleri sunacaktır.New York'lular gece geç saatlere kadar yemek yemeği severler, bu yüzden restoranların çoğu 24 saat açıktır.New York'da en popüler yiyecekleri; meşhur tatlısı olan Bagel, atıştırmalık ürünü olan Hotdog ve tabiki Pizza'dır. New York'luların her öğününde mutlaka bir pizza yemeği yer alır.Porsiyonlarına gelince bizim bildiğimiz porsiyonlardan biraz daha büyüktür. John's Pizzeria, Lombardi's Pizzeria , Grimaldi's Pizzeria en kaliteli ve en güzel pizzaları yiyebileceğiniz yerlerdir.

Alışveriş

New York'ta alışveriş seçenekleri de sınırsızdır.Şehir ünlü modacıların mağazalarından , alışveriş merkezlerine , konsept mağazalarına,sokak arası satıcılara kadar geniş bir yelpaze sunmaktadır. Times Meydanı, 5th-6th Avenue ve Madison Avenue ünlü mağazaların yoğunlukta olduğu bölgelerdir.(Armani,Versace,Gucci )  Soho,Greenwich Village,East Village ve Chelsea'de pahalı ve sıradan mağazalara alternatif olabilecek farklı ürünler bulabilirsiniz.Times Meydanın'da ufak tefek hediyelik eşya sunan gift shopları gezebilirsiniz.Daha otantik birşeyler arıyorsanız China Town ve Little İtaly'yı gezebilirsiniz.
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim