San FranciscoAmerika Birleşik Devletleri'nin 12. büyük şehridir.Şehrin nüfusunun yaklaşık 8 milyon olduğu biliniyor.Şehrin batısı Büyük Okyanus, kuzeyi ve doğusunda ise San Francisco körfezi bulunur.Günümüzde San Francisco çok önemli bir uluslararası finans,ulaşım ve kültür merkezidir.Ayrıca şehir Tramway sistemi,Çin mahallesi, ve Golden Gate köprüsü ile de popüler bir turizm merkezidir.

Gezilebilecek Yerler

San Francisco sizi gördüğünüzde içinizi ısıtacak ve sanki uzun yıllardır orada yaşıyormuş gibi hissetmenizi sağlayacaktır.Her yıl milyonlarca kişinin san Francisco'ya  akın etmesine yol açan dünyaca ünlü Alcatraz Hapishanesi,Golden Gate Bridge,Victoria tarzi evleriyle çok popüler bir destinasyondur.Bunların yanında San Francisco limanı ve Downtown bölgesi şehrin en göze batan yerleridir.Yurtdışı turları içinde Amerika bölgesinin New York'dan sonra en popüler yeridir.

Kültür ve Eğlence

Kentte çok sayıda müze ve sanat galerisi bulunur. Golden Gate Parkı'nda yer alan büyüklük bakımından dünyanın ilk on doğa tarihi müzesi Kaliforniya Bilim Akademisi, Steinhart Akvaryumu ve Morrison Planetarium ‘u içinde barındırır. Pazarın güneyinde yer alan San Francisco Modern Sanatlar Müzesi, kentteki en önemli müzelerden biridir.

Sahne sanatları, popüler müzik performansları, festivaller, cadde fuarları ve çok sayıda kültürel etkinliğin yıl boyunca sürüp gittiği San Francisco, Eylül ayında gerçekleştirilen “Folsom Sokak Fuarı” gibi dünyanın en büyük deri fuarına, Her yıl Şubat ayında düzenlenen “Çin Yeni Yıl Kutlamaları” gibi kent sokaklarında başlayıp Chinatown'a doğru uzanan bir etkinliğe, “Bay to Breakers” ve “San Francisco Maratonu” gibi koşu organizasyonlarına ev sahipliği yapar.

Savaş Anıtı ve Sahne Sanatları Merkezi'nde düzenlenen San Francisco Senfonisi, San Francisco Operası ve San Francisco Balesi, kentin başlıca klasik müzik ve opera aktivitelerindendir.Amerika'da kültür turunu yaşamak istiyorsanız San Francisco bunların arasında en doğru adrestir.

Yeme İçme

San Francisco'nun şehir restoranlarını mutlaka denemelisiniz.Bütün ülke mutfaklarından seçkin yemekler bulabileceğiniz bir şehirdir.Ancak San Francisco'nun ünlü Fisherman's Wharf'ta ayaküstü yiyeceğiniz pavurya güzel tatilinize ek bir keyif katacaktır.San Francisco ayrıca şarap kentidir.Çok sayıda şarap barları kentin her tarafına dağılmıştır.Daha standart yerlere gitmeyi düşünüyosanız kentte kahve mekanları,çay evleri ve birahaneler de oldukça yaygındır.

Alışveriş

San Francisco'da diğer tüm Amerikan şehirlerinde olduğu gibi tüm mağazaları kolaylıkla bulabilirsiniz.Çok sayıda turist atraksiyonlarının sayısına bağlı olarak hediyelik eşya anlamında sınırsız bir seçenek sunar.Mesela Çin'den sonra Çin eşyasının ne orjinal ürününü bulabileceğiniz yer San Francisco'nun meşhur Chinatown bölgesidir.Daha çeşitli hediyeler arayanlar için Westfield San Francisco Merkezi, Union Meydanı, Chestnut Caddesi,Embarcadero Merkezi, Fillmore Caddesi, Haight Caddesi, Hayes Vadisi, Kuzey Plajı, Mission Caddesi ve Polk Caddesi’nde, antikalar ve sanat eserleri, moda giysiler, kozmetik ürünleri, kitaplar ve haritalar, şekerlemeler, şarap, kumaş, çiçek, spor kıyafetler, mobilya ve ev dekorasyonu malzemeleri, hediyelik eşyalar, mücevherler, fotoğraf malzemeleri, ayakkabılar, spor eşyaları ve aradığınız daha pek çok ürünü bulabilirsiniz.

 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim