LondraLondra, İngiltere Birleşik Kralıllık'larının başkentidir.En önemli iş ve finans merkezlerinden biridir.Yaklaşık 8 milyon nüfusuyla en kalabalık kentler arasındadır.Londra Uluslararası turizmin kesişme noktası olup en kalabalık hava trafiğinin de yaşandığı yerdir.Doğal güzellikleri bol olan bir şehirdir.

Gezilebilecek Yerler

İngiltere'nin başkenti olan Londra, tam anlamıyla bir kültür, tarih ve sanat şehridir. Yıllardır İngiliz kraliyet ailesine ev sahipliği yapan Londra, kraliyet hazinelerinin sergilendiği müzeler, saraylar, galeriler, parklar , tiyatro salonu ve modern mimari yapıları ile ünlüdür.Londra yurtdışı turu ile gidilebilecek en seçkin bölgelerden biridir.

Buckingham Sarayı: Kraliçenin belli zamanlarda yaşadığı sarayda 600 oda bulunuyor. Saray her zaman ziyarete açık değil. Eğer sarayın içini gezebilme zamanını ayarlayamasanız da, dış görünüşünü ve kırmızılar içindeki nöbetçi askerleri seyredebilirsiniz.

The Tower Of London: Yıllar önce krala karşı gelenlere acımasız işkenceler yapılan bir zindan olarak kullanılıyor olması ile ünlenmiştir. Fakat günümüzde kraliyet hazinesinin korunduğu bir yer olması ve çeşitli mücevher sergilerinin düzenleniyor olması ile ziyaretçileri kendisine çekmektedir.

Londra'yı farklı farklı 3 şekilde eğlenceli bir şekilde görme fırsatınız var.

London Eye ile kuşbakışı Londra; Londra'yı kuşbakışı izlemek isteyenler için 135 metre yüksekliğinde olan bu devasa dönme dolabın en tepesinden Londra ve Thames Nehri'nin görüntüsü sizi büyülemeye yetecektir.

Thames Nehri'nde motor gezisi; Londra'yı dönme dolapla tepeden seyrettikten sonra, nehir üzerinden motor gezisiyle izlemekte ayrı bir zevk olacaktır.

İki katlı otobüslerle şehir turu; Londra'yla özdeşleşmiş olan iki katlı kırmızı otobüsleri ile güzel bir şehir turu yapabilirsiniz. Otobüste bulunan rehberler sayesinde, size görmüş olduğunuz mimari yapılar hakkında bilgiler verilecektir. Otobüsün, üst katındaki en ön koltuğa oturursanız da, Londra'ya farklı bir gözle bakmak sizi fazlasıyla büyüleyecektir.

Kültür ve Eğlence

İngilizlere özgü olan pub'lar son yıllarda Türkiye'de de çok fazla yaygınlaşmaya başlamasından dolayı çokta yabancı olmadığımız bir eğlence tarzıdır. İngilizlerin hemen hemen her gün uğradıkları bu barlarda genellikle hoş sohbetler eşliğinde içilen biralar ve eğlenmek adına dart gibi oyunlar oynanabilir.

Londra'da gece hayatına dair bilmeniz gereken ilk şey, sabahlara kadar süren bir eğlence beklememek olmalıdır. Pub'lar da eğlence hayatı belirli saatlere kadar sürüyor. Ama tabiki de, Londra sadece pub kültüründen oluşmuyor. Ünlü alışveriş caddelerinde, ara sokaklarında bir çok mekanda eğlenebilirsiniz. Londra, sanat ve müzik olmadan düşünülemez, sokaklarda çalan müzisyenlerden tutun da, en ünlü gece kulüplerine kadar her yerden gelen müzik sesleri, Londra'nın bir müzik şehri olduğunun ispatıdır. Londra'ya gittiğiniz de dünyaca ünlü müzikalleri dinlemeden dönmemelisiniz.

Yeme İçme

Londra'da dünya mutfaklarının her türlü çeşidini bulabileceğiniz bir çok mekanda yemek yiyebilirsiniz. Ancak, yeni bir ülkeyi ziyaret ettiğinizde alışık olduğunuz yemekleri yemek dışında, o ülkenin değişik ve özel yemeklerinin tadına bakmak, size bulunduğunuz ülkeyi daha iyi tanıtacak küçük ama önemli bir ayrıntıdır.

Her ülkenin yemek kültürü, sunumu, servisi, alışkanlıkları farklıdır. İngilizlerin yemek yeme alışkanlıkları hakkında bilmeniz gereken ilk şey; ekmek tüketmeyen bir milletle karşı karşıya olduğunuzdur. Akşam yemeği için bir restorana gittiğinizde masanıza ekmek istemek zorunda kalabilirsiniz. Biz ekmeği, İngilizler ise patatesi masalarında eksik etmiyorlar. Masalarında sürekli bulunan bir diğer yiyecek ise; sağlıklı beslenmek adına yedikleri haşlanmış sebzedir. Tabiiki de, bu kadar sağlıklı yiyeceğin arasında biraz kalori ve zevk için İngiliz mutfağının vazgeçilmezi tatlısı "pie" masalarınızı süsülüyor. İngilizlerin yemek kültürü adına farklı tarzları vardır; roast beef ve 5 çayları bunların başında gelir.

Alışveriş

Londra'da alışveriş bir zevktir, eğlencedir. Ancak biraz pahalı bir eğlencedir. Londra'da alışveriş yapmak için birçok ünlü sokak bulabilirsiniz. "Green Portland" , "Oxford Caddesi"( Avrupa'nın en uzun caddesi) "Regent Caddesi" bunlardan sadece bir kaçıdır. Eğer alışveriş için tercihiniz sanatsal objeler ise, Londra'da bulunan birçok galeri Leicester Caddesi'nde bulunur.

Eğer lüks mağazaların dışında değişik bir yerler arıyorsanız, Leicester Sokağı'na çok yakın olan, kapalı çarşıyı andıran yerin adı; "Camden Town". Diğer mağazalara göre çok daha uygun fiyatlara birçok şeyi burada bulabileceğiniz bir yer. Özellikle el yapımı olan ürünler, kitaplar ve hediyelik objeleri Camden Town'da yapacağınız eğlenceli bir gezi eşliğinde satın alabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim