Kuala LumpurKuala Lumpur Malezya'nın başkenti olup en kalabalık şehridir.Kuala Lumpur'un kozmopolit ve hızla yenilenen bir yapısı vardır.Yoğunluk olarak Hint ve Çin nüfus ağırlıklıdır. Yüksekliği ile ünlü Petronas İkiz Kuleleri burada yer alır.Kuala Lumpur Güney Asya'nın bütün güzel özelliklerini bir arada barındıran bir şehir.Modern ve doğallığın şehrin lüks binalarıyla bütünleştiği son derece ihtişamlı bir yerdir.

Gezilebilecek Yerler


Malezya'nın en önemli yeri olan Petronas Kuleleri 88 katlı ve 425 mt yüksekliğindedir.Ama şehri yukardan görmek için sadece 42. kata çıkış izni vardır.Burada iki kuleyi birbirine bağlayan Skybridge köprüsünden şehri izleyebilirsiniz. Kulelerin hemen altında Syria adında büyük bir shopping mall var ve burada yemek yiyip vakit geçirebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise Merdaka Meydanı'dır.Şehrin en meşhur meydanıdır,bu meydanın özelliği buluşma noktası olmasıdır.İkinci bir özelliği ise bu meydan da İngiliz bayrağının indirilip yerine Malezya bayrağının asıldığı yerdir ve malezyalılar için tarihi bir anlamı vardır.

Malezya da gezilebilecek yerler arasında Lake Garden da büyük bir eğlence kompleksi yer alır, bu kompleks içinde Butterfly park,Orchid Park ve dünyanın en büyük serbest dolaşımlı kuş parkı olan Bird park yer alır.Bunların dışında Başbakanlık Sarayı ve 116 mt uzunluğundaki minaresi ve pembe işlemeli kubbesi ile Putrajaya Camii de öne çıkan yerler arasındadır.

Kültür ve Eğlence

Kuala Lumpur kenti gece hayatı açısından renkli bir bölgedir,gece 23:00'de başlayan gece hayatı 03:00'te eğlence mekanlarının kapanmasıyla biter.Altın Üçgen olarak bilinen bölge şehrin en dinamik bölgesidir.Çok sayıda bar ve pub'ın bulunduğu Kuala Lumpur'da her yaşa ve kültüre hitap edecek eğlenceyi bulabilirsiniz.Kuala Lumpur'un en piyasa caddesi olarak 'Bunkit caddesi'ne gidebilirsiniz.Burada çok sayıda mağaza ve restoranlar vardır,gece hayatının çok hareketli olduğu bilinmektedir.

Yeme İçme

Yemek konusunda Malezya mutfağı Tayland,Endonazya ve Çin mutfağından benzer niteliktedir.Yemeklerinde çoğunda kullanılan acı soslar ve baharatlar ülkeye özgü tatlardır.Özellikle yemeklerde kullanılan köri sosu sayesinde değişik tatlar ortaya çıkmaktadır.Malezya'da en ünlü yemek severek tükettikleri Rendang Tok isimli yemektir,hindistan cevizi sosunda pişirilen bir balık çeşididir.Malezya'nın ana yemeği tabiki pirinçtir ve bunu hem yemeklerinde hem de yemeklerin yanında garnitür olarak görebilirsiniz.

Alışveriş

Alışveriş yapmak için birçok seçenek bulunan Malezya da yöresel ürünler turistler tarafından çok ilgi görmektedir.Düz kumaşlara değişik tekniklerle yapılan ve oldukça güzel renkler kullanılarak süslenen ürünler ortaya çıkmaktadır.Bunlara batik ürün denmektedir ve çok sayıda talep vardır.Eğer bu el yapımı ürünlerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız ülkedeki kalay ve maden fabrikalarını gezebilirsiniz. Bunların yanında tabiki Çin pazarlarını da unutmayınız,ülkenin çoğunluğunu oluşturan Çinliler belli alana kurdukları Çin pazarıyla pek çok yöresel hediyelik eşya satmaktadır.

 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim