Porto\"\"

Portekiz'in kuzeyinde yer alan Porto ülkenin en önemli endüstri noktasıdır. Porto 1996 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirasi listesine alınmıştır.Yaklaşık 1,5 milyon nüfusuyla Porto ülkenin ikinci büyük şehri ve kuzey bölgelerinin gerçek başkentidir.En önemli ihraç malı Porto Şarabı'dır.

Gezilebilecek Yerler

Duvarları Portekiz tarihini anlatan seramik üzerine yapılmış süslü Sao Bento İstasyonu'nu görmelisiniz yada Duoro Nehri kenarında oturup şehri izleyebilirsiniz,aynı şekilde Duoro Nehri'in üstündeki Dom Luis Köprüsü'nden yürüyerek Vila Nova de Gaia'ya geçin ve bu bölgede yer alan en önemli etkinlikten olan şarap fabrikalarındaki tadım turlarına katılın.Etkileyici mimarisiyle dikkat çeken müzik merkezi Casa da Musica'yı gezin yada kendinizi Rua da Santa Katerina caddesinde şehrin koşturmacasına kaptırın.Porto Yurtdışı turları arasında en ilgi çeken destinasyonlar arasındadır.

Kültür ve Eğlence

Yaz mevsiminde Portekiz'de festivaller önemli bir yer tutar, her şehrin kendine ait festivali vardır, özellikle Haziran ayı festivalleri çok popülerdir.Bu festivaller hristiyanlık bölgeye yayılmadan önce Roma tanrıları yada yerel tanrılar adına yapılmaktaydı.Festivallerin ortak özellikleri şarap,geleneksel ekmek ve sardalya,düğünler ,geleneksel danslar,ateş ve havai fişeklerdir.

Yeme İçme


Portekiz mutfağı çok zengin bir mutfaktır.Pirinç,patates,ekmek,et,deniz ürünleri yaygın olarak tercih edilir.Balık yemekleri arasında ızgara sardalya ve caldeirada sayılır.Eski ve ağır sayılabilecek pasta ve hamur işleri ülke çapında yaygındır.Portekiz'in kendine has tarz yemeği ise Porto'nun Francesinha'sıdır.Portekiz şarabı dünyanın en iyi şarapları arasında sayılır,günümüzde birçok şarap çeşidi ödüller kazanmıştır.Şarap içmek için kısa bir Porto turu hiç de fena bir fikir değil...

Alışveriş

Porto da çok sayıda modern alışveriş merkezi göreceksiniz,bazıları şehrin iç kısmında bazıları merkeze biraz uzak, ancak ne ararsanız bulabileceğiniz bir ortam var Porto'da. Ana cadde üzerinde  yerel butikler,ayakkabıcılar,kitapçılar,mücevher satan birçok mağazayı bulabilirsiniz.Eğer biraz daha kapsamlı büyük bir alışveriş merkezi arıyorsanız Arrabida alışveriş merkezine gidebilirsiniz.Porto'ya gelip de meşhur Porto Şarabını almamak olmaz, kesinlikle denemeniz gereken bir lezzet.
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim