NijeryaNijerya, İngiliz Milletler Topluluğu üyesi federal bir cumhuriyet, Benin ile Kamerun arasında yer alır.Başkenti Abuja en büyük şehri de Lagos'tur. Yaklaşık 800.000 nüfuslu Abuja kentinde resmi dil İngilizcedir.Nüfüsun yarıdan çoğu Müslümandır.Dünyanın nüfus bakımından dokuzuncu ülkesi olan Nijeryada nüfus yaklasık 140 milyondur ve Afrika'nın en kalabalık ülkesidir.

Gezilebilecek Yerler

Nijerya da ziyaret edilecek yer arasında başkent Abuja, en büyük şehri olan Lagos yer almaktadır.Buraları ziyaret etmek için en uygun dönem yağışın çok olmadığı Aralık,Ocak ve Şubat aylarıdır.Bu ülkenin kültürel ve doğal yerlerini ziyaret edebilir ve Afrika deneyiminizi daha da zenginleştirebilirsiniz.Bunlardan başlıcaları; All Nations Sinegogu, Black Heritage Museum ve Lekki Conservation Centre'dır.Lagos da ise Oba's Sarayı ve Tinubu Meydanı'nı gezebilir ve büyük alışveriş merkeziyle ünlü Victoria Adasını görebilirsiniz.Güney Afrika'ya yurtdışı turu ile gitmek istiyorsanız Nijerya bunlardan en büyüğü ve en ilgi çekeni olabilir.

Kültür ve Eğlence

Nijerya Festivalleriyle ünlü bir ülkedir.Bu etkinlikler sayesinde tüm şehir neşe ve canlılıkla dolar.Özellikle yabancı turistlerin meraklı bakışları bu ülkeye her yıl binlerce turist çekmektedir.Gösteriler genellikle at üzerinde yapılır, insanlarda davul eşliğinde şarkılar söyleyerek bu gösteriye katılırlar.Nijerya'nın 3 şehrinde (Kano, Katsina, Bida ) kutlanan Durbar festivallerinin en ihtişamlısı Katsina Durbar'dır.Değişik kültür danslarını yurtdışı turları sayesinde daha yakından izleyebilirsiniz.

Yeme İçme

Nijerya mutfağında genellikle pirinç ve yanında soslar,kuskus,kebap,ızgara ve tavuk yer tutar.Patates de oldukça fazla tüketilmektedir. En popüler yemekleri arasında yulaf ezmesi,sosisli pilav,makarna,karabiber soslu biftek,pancakeler ve tatlı patatesler yer alır.Meyve olarak da en fazla Mango tüketilmektedir.

Alışveriş

Nijerya'da alışveriş için en iyi yerlerden birisi Başkent Abuja ve Lagos'tur.Nijerya'ya özgü el sanatlarından yapılmış eserler,oymalar,su kabakları bulabilirsiniz.Bunun yanında büyük Lagos Pazarın'da boyalı kumaşlar,boncuk,takı, seramik ve giyim de dahil olmak üzere birçok hediyelik eşya bulabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim