BelçikaBelçika, Batı Avrupa'da yer alan bir devlettir.Yaklaşık 10 milyon kişilik nüfüsu ile federal bir devlet yapısına sahip olup, resmi dili Fransızca'dır.Avrupa birliğinin kurucu üyelerinden olan Belçika ileri derecede endüstrileşen ekonomisi ile dünyanın en büyük 15.ticaret ülkesi haline gelmiştir.Genelde ekonomi makine,gıda ürünleri,tekstil,plastik ve petrol üzerinedir.Belçika kültür ve gelişme bakımından yurtdışı turları arasında popüler olan destinasyonlar arasındadır.

Gezilebilecek Yerler

Belçika görülecek yerler açısından son derece zengin bir ülkedir.Ülkenin en önemli yapıtları arasında Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi,Wellinton Müzesi,Bira Müzesi,Arkeoloji Müzesi,Adalet Sarayı ve Atomium bulunmaktadır. Bira müzesinde Belçika biralarının tarihine hayran kalıp, dolaşacağınız kilise ve müzeleriyle Belçika'nın gotik ve rönesans tarihini yakından tanıyacaksınız.

Kültür ve Eğlence

Belçika'da kültür ve tarih daha ağır hissedilmektedir.Birçok ünlü müze ve kilisesi ile bu ülke kültür turu arayanlar için ideal bir ülke.Belçika eğlencesine gelirsek tiyatro,bale,kukla gösterileri ve gece hayatı gibi alternatifleri göz önünde bulundurmalısınız.Gece hayatı oldukça hareketli olup gece kulüpleri 23:00 itibariyle açılıp sabaha kadar eğlence devam ediyor.Canlı müzik arayanlar için şehir merkezinde birçok pub bulunmaktadır.Kültürüyle sizi etkileyecek bu görkemli yerde eğlence hayatıda sizi oldukça tatmin edecektir.

Yeme İçme

Genelde Fransız mutfağından esinlenilen Belçika'da en önemli yiyecek patatestir.Hemen hemen her yemeklerinde patatesi bir şekilde kullanırlar.Ama Belçika ve Fransız mutfağının birbirinden tek farkı sunumlarıdır.Fransız yemeklerinde sunum daha ön plandadır. Belçika çikolatasıyla tadına bakmadan dönemeyeceğiniz bir yerdir.Meşhur Belçika Waffle'nı denemeyi unutmayın, özel bir hamurdan yapılan ve içinde çikolataların her çeşidini bulabileceğiniz enfes bir lezzet.Diğer bir lezzet ise karides dolmasıdır.Dolmanın içine mayonezle harmanlanmış bir sos katılıyor ve inanılmaz bir lezzet ortaya çıkıyor.

Alışveriş

Hediyelik eşya olarak porselen,cam,gümüş aksesuarların yanında Belçika'nın ünlü çikolatasını ve roman kahramanı Tenten'in hatıra eşyalarını bulabilirsiniz. Place Loiza kentin en önemli alışveriş merkezlerinin bulunduğu yerdir, sayısız kafeler şık mağazalar hepsini burada bulacaksınız. Place Rogier ise sağlı sollu dünyanın farklı simalarını bulabileceğiniz merkezdir.İstanbul'un ünlü İstiklal caddesine benzemektedir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim