DanimarkaBaşkenti Kopenhag olan ve Kuzey'de İskandinavya'da yer alan Danimarka 1973'den beri Avrupa Birliği üyesidir.Vikingler olarak tanınan ülkede resmi dil Danca'dır ancak bunun yanından Almanca ve İngilizce'de konuşulmaktadır.Nüfusu yaklaşık 5 milyon civarındadır.

Gezilebilecek Yerler


Turistik açıdan çok cazip olan Kopenhag limanları,kültür parkları,bahçeler ve gölleriyle ünlüdür.Bot kiralayıp eski kanal turlarına çıkmak en popüler turist aktivitesidir.Tivoli bahçeleri kesinlikle gezilmesi gereken yerlerin başında gelir.Kopenhag'ın en önemli kalelerinden olan Kronborg Kalesinin adı de efsanevi Shakespeare'in Hamlet'in de yer almaktadır.Avrupa'nın eşsiz mimari eselerinden biri olan Round Tower (Yuvarlak Kule)' da kentin harika manzarasını izleyebilirsiniz.Danimarka'nın kültür tarihinin yansıtıldığı en önemli sergi alanı ise Ulusal Müzedir.Yoğun bir şekilde turist çeken ülkeye yurtdışı turları arasında çok fazla talep vardır.

Kültür ve Eğlence

Kopenhag en iyi yaşanılacak kentler arasında gösterilmektedir.Tiyatro, bale, opera, müzik, klasik müzik, film, sanat festivaller, fuarlar Kopenhag'ın kültürel zenginliğini oluşturmaktadır.Kentin yaratıcı ve sanat yönü çok ünlüdür.Her yıl düzenli olarak Caz Festivali düzenlenir,Kopenhag'daki opera evi dünyadaki en modern opera evlerinden biridir. Spor aktiviteleri içinde uygun bir ülke olan Kopenhag da gece hayatı çok yoğundur,günün 24 saati partilerin olduğu kentte her köşede bar ve restoran görmeniz mümkündür.Kültür turunu tam olarak yaşayabileceğiniz bir destinasyondur.

Yeme İçme

Ülke Mutfağı denince akla ilk olarak tereyağlı ekmek ve sandviçler gelmektedir.Ülke yemekleri daha çok et,balık ve patates ağırlıklıdır.Klasik yemekleri arasında kızarmış domuz eti, dereotu ile marine edilmiş somon ve patates, baharat ile haşlanmış sığır eti ve güveç vardır.Danimarka'nın ünlü bira markası Calsberg de burada harika biralar.

Alışveriş

Özel butikler Kopenhag'ın alışveriş dünyasını meydana getirir. Hediyelikler,gümüş eşyalar,mobilyalar,mücevherler ve daha fazlasını bulacağınız alışveriş merkezleri kentte yer alır.İç tasarım mağazalarıyla ünlü Kopenhag'da doğu ve batıyı birleştiren Stroget'i ziyaret etmeden burada tam alışveriş yapmış sayılmazsınız.
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim