FinlandiyaBaşkenti Helsinki olan Finlandiya Cumhuriyeti İskandinavya yarımadasında yer alır.Nüfus yaklaşık olarak 5 milyon civarında olup Avrupa'nın en küçük nüfuslu ülkelerinden biridir.Finlandiya da ekonomi hizmet,tarım ve ormancılık sektörüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Gezilebilecek Yerler

Helsinki müze cennetidir,müze duvarları ve kulesiyle Gothic bir kiliseye benzer.Bunların yanında Mannerheim Müzesi,Açık Hava Müzesi ve Finlandiya Spor Müzesi sayılabilecek en önemli müzeler arasındadır. Senato Meydanı kentin merkezidir, burası yapı itibariyle küçük bir Rusya'ya benzer.Helsinki'de park ve bahçeler açısından zengindir.Çoğu Finli buraları gidip dinlenmek ve piknik yapmak için kullanır.En ünlü parkı Kaivopuisto ve Linnanmaki'dir.Birçok restoran ve eğlence alternatifi mevcuttur.Yurtdışı turları arasında kültür ve doğayı birleştiren popüler bir destinasyondur.

Kültür ve Eğlence

Helsinki Finlandiya'nın kültür başkentidir. Birçok sanat aktivitesi burada yapılmaktadır. Kent üç ana tiyatroya sahiptir, şehrin en eski tiyatrosu 1872 yılında inşa edilen Finlandiya Ulusal Tiyatrosudur. Bunun yanında diğer önemli tiyatroları Helsinki Kent ve Finlandiya Svenska Tiyatrosudur. Ulusal operası ve Konser Salonlarıyla ünlü Helsinki'de açık hava konserleri genelde kent merkezindeki parklarda yada olimpiyat Stadyumun' da düzenlenir.Her yıl Ağustos ayında düzenlenen Helsinki Festivali ,Finlandiya'nın yıllık kültür ve sanat festivalidir. Festival ve müzelere hayranlığınız için kültür turu olarak katılabileceğiniz bir ülkedir.

Yeme İçme

Finlandiya mutfağı İsveç ve Rus mutfaklarından oldukça etkilenmiştir.Çavdar ekmeğinin içine domuz ve balık eti konularak yapılan Kalakukko en çok tüketilen turist yemeklerinin başında gelmektedir.Sofraların vazgeçilmezi çavdar ekmeğidir.Finlandiya da diğer  tercih edilen tür ise balıklardır. Somon,mezgit ve ringa gibi balıklar füme yada salamura olarak tüketilir.Ancak buz gibi sularda yakalanan somonun mangal üzerinde ızgarası ise en favoriler arasındadır. Balıkları mutlaka haşlanmış patates ile yerler, bu yemeğin yanında içecek olarak Finlandiya votkalarını tercih ederler.

Alışveriş

En büyük alışveriş merkezleri,en kalabalık açık hava pazarları ve en lüks butikler Helsinki 'de yer almaktadır.Buralardan kuzey ülkelerine ait örgü kıyafetler,mutfak eşyaları,ünlü ametist taşları ve likörler satın alınabilir.Esplanadi Bulvarı'nın doğu tarafında bulunan Pazar Meydanı şehrin en popüler turistik alışveriş mekanlarından biridir.
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim