KuveytBasra Körfezi kıyısında yer alan petrol zengini, küçük bir anayasal krallıktır. Kuzeyde Irak ve güneyde Suudi Arabistan ile komşudur.Ülke nüfusu 2,5 milyondur ve işgücünün %80'ini yabancı işçiler oluşturmaktadır.Önemli şehirleri arasında Havalli, Salimiya yer alır.  Kuveyt, dünyanın en modern şehridir. Öğretimin tamamiyle ücretsiz olduğu Kuveyt'de ekonomi tamamen petrole yöneliktir.

Gezilebilecek Yerler

Şehrin en önemli yapısı da Kuveyt Kuleleri'dir. Burada öğle ya da akşam yemeği yemeniz mümkün. Büyük Cami'de görülmeye değer. Liberation Tower (Özgürlük Kulesi), dünyadaki en uzun telekominikasyon kulelerinden biridir. 150 metre uzunluktaki kuleyi ziyaret edenler aynı zamanda hoş bir manzara ve restoranla karşılaşırlar. Birçok sanat eserini savaş sırasındaki soygunlarda kaybeden Ulusal Müze, şimdi kısmi olarak yenilenip tekrar kapılarını ziyaretçilerine açtı. 1896 yılında inşaa edilen Şeif Palace, Irak işgali sırasında oldukça tahrip edildi. Ancak İslami mozaikler hâlâ görülebilir. Turistlerin ziyaretlerine açık olan konutu Bayt Al-Badr, Özgürlük Anıtı, Bilim ve Doğal Tarih Müzesi, Kuveyt'te gezilecek önemli yerlerin başında geliyor.

Kültür ve Eğlence

Petrol sektörünün gelismişliği üst düzey şirketleri burada çalışmaya sevk ediyor. Yerli halkın ve bu şirketlerin personelinin başını çektiği grupların boş vakitlerini geçirdiği yerlerin başında Entertainment City (Eğlence Şehri), deniz kulüpleri, belediye parkları ve hayvanat bahçesi geliyor.

Yeme İçme

Kuveyt'te diğer şehirlerde olduğu gibi Ortadoğu, Asya ve Batı mutfağı örneklerini bulmak mümkün. Ülkedeki yabancı sayısının fazlalığı restoranların da çeşitli olmasını sağlamış. Arap ve Kuveyt yemekleri dışında İtalyan, Hint, İran, Lübnan, Japon, Amerikan ve Çin restoranları oldukça kaliteli. Yine fast food meraklıları da burada rahatlıkla karınlarını doyurabilir. Kuveyt'deki bir kahvede 'shisha', yani nargile denemeyi unutmayın.

Alışveriş

Kuveyt'te görebileceğiniz en büyük alışveriş merkezi Marina Mall'dur. Souk Sharq, Al-Kout, Araya Mall, Al-Salhiya Mall, The Avenues, diğer Batı tarzı mekânlar. Fakat fiyatlar bölgedeki diğer şehirlerle karşılaştırınca oldukça yüksek. Kuveyt'in geleneksel pazarlarını görmek ve oralarda alışveriş yapmak istiyorsanız Souk Al Mubarakiya, Souk Al-Juma'a, Mahameed bu ihtiyacınızı görmenizi sağlayacak.

 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim