SenegalSenegal Batı Afrika'da yer alan bir ülkedir.Başkenti Dakar olup ülke için en önemli döviz getirici sektör turizm sayılabilir. Resmi dil Fransızca olup nüfusu 14 milyon civarındadır.

Gezilebilecek Yerler

Bağımsızlık meydanı Dakar'ın merkezinde bulunuyor ve gezintiye başlamak için en doğru noktadır.Roume caddesi boyunca yürüyecek olursanız Cumhurbaşkanlığı binasının yanından geçeceksiniz.Bu cadde üzerinde yürümeye devam ettikçe 1929 yılında açılmış olan African Recollection katedralini göreceksiniz. 23.Jean Caddesin'de Soweto merkezine gelirseniz sizi burda Dakar Ulusal Meclis Binası ve Müzesi karşılayacak.Müze Senegal ve Batı afrika'ya adanmıştır. Dakar , Batı Afrika müslüman giyim tarzını yansıtan bir şehirdir. Afrika turlarına karşı heyecan ve merakınızı yurtdışı turları ile Afrika'ya yapacağınız gezi ile taçlandırabilirsiniz.

Kültür ve Eğlence

Batı Afrika’nın en canlı şehirlerinden biri olan Dakar, ziyaretçilerine hem aktif hem de sakin ve huzurlu aktiviteler konusunda sayısız seçenek sunmaktadır. Şehrin eşi benzeri bulunmayan ince kumlu plajlarında okyanusta yüzmenin tadını çıkarabilir, yemyeşil doğal yaşam rezervi parklarında tropik hayvanları gözlemleyerek huzurlu ve sakin bir gün geçirebilirsiniz.

Aktif bir yaşamdan hoşlananlar için, sayısız spor aktivitesinin gerçekleştirilebileceği en iyi imkanlarla donatılmış birçok tesisi içerisinde barındıran şehir; ayrıca gece yaşamını sevenler için de canlı, renkli ve tınısı yüksek bir atmosfere sahiptir.

2007 yılından beri her yıl kasım ayı içerisinde düzenlenen Dakar Caz Festivali, Senegal’in dünya ülkeleriyle iletişiminin geliştirilmesine müzik yoluyla katkıda bulunan popüler bir festivaldir.2003 yılından beri düzenlenen Uluslararası Fransızca Film, Müzik ve Komedi Festivali; kısaca Afrikakeur Festivali olarak da bilinmektedir. Festival, her yıl haziran ayının ilk haftası boyunca şehirdeki tüm etkinlik mekanlarında gerçekleştirilmektedir.

Yeme İçme

Geleneksel Dakar mutfağı; taze deniz ürünlerinden, et ve sebzelerden oluşmaktadır. Dakar mutfağında hemen her yemeğin içinde mutlaka pirinç bulunur. Ayrıca Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Senegal mutfağında, deniz ürünleri de önemli bir temel maddedir. Özellikle tuzlu hindistancevizi ve muz eşliğinde pişirilen deniz ürünleri yemekleri şehirde oldukça popülerdir.

Dakar mutfağı; Afrika, Portekiz ve Fransız mutfağının karışımından oluşmaktadır. Yerel yemeklerin haricinde şehirde yaygın olarak bulunan Lübnan, Meksika, Japon ve Fas restoranlarında, farklı ülkelere has lezzetli yemeklerin deneyimlenmesi mümkündür. Bu tip restoranlara; Cheikh Anta Diop Meydanı’nda, Kermel ve Sandaga pazarları civarında sıklıkla rastlanmaktadır.

Alışveriş

Kişiye özel alışveriş servisi, Senegal’i ziyaret eden turistler arasında popüler bir aktivitedir. Otelinizden temin edeceğiniz bir rehber sizinle alışverişe çıkarak; size özgü yerel kıyafetler dikmesi için bir terzi, size özel tasarımlar yaparak istediğiniz formda yerel mücevherlere sahip olmanızı sağlayacak bir kuyumcu ve benzeri seçenekler bularak,  Dakar’da alışveriş yapmanın lüksüne ve keyfine varmanızı sağlayabilir.Şehirde bulunan Afrika standartlarına göre büyük sayılabilen alışveriş merkezlerinin yanı sıra rengarenk görünümleri, yerel halkla kaynaşmayı ve kültürü daha yakından tanımayı sağlayan sıcak atmosferleriyle şehir pazarları, Dakar alışveriş dünyasının kalbinin attığı keyifli mekânlardır. Bu pazarların en ünlüleri şehir merkezinde yer alan Kermel ve Sandaga pazarlarıdır.
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim