MaliMali yada resmi adıyla Mali Cumhuriyeti, denize kıyısı olmayan Batı Afrika'da bulunan bir ülkedir.Afrika'nın en büyük yedinci ülkesidir ve nüfusu neredeyse 12 milyon'dur. Ülke Başkenti Bamako'du ve resmi dil Fransızcayı okuyan ve yazan azdır.Mali ekonomisi büyük ölçüde tarıma dayanmaktadır.

Gezilebilecek Yerler

Mali samimi ambiyans ve konuksever halkı ile kendine özgü cazibesi ve kültüre sahiptir.Turistler için Bamako başkentini gezmek ayrı bir keyiftir.Ulusal müzeleri, renkli pazarları,hayvanat bahçesi ve botanik bahçeleri ülkeye bir canlılık katmıştır.Farklı bir kültür arayanlar için Dogon'a giderek trekking yapılabilir yada Nijer nehrinde harika bir nehir gezisi yapabilirsiniz.En iyi zamanları Ağustos ve Kasım ayları arasındadır. Yurtdışı turları içinde yer alan bu fakir ülkenin zenginliklerini yakından görebilirsiniz.

Kültür ve Eğlence

Mali de müzik gelenekleri ön plandadır.Malilerin müzik kültürü birçok ülkeden öndedir ve birçok müzik türlerini barındırırlar.Kendi müziklerinde dans stilleri görsellik ile birleştiğinde ortaya çok farklı bir sanat çıkmaktadır. Bunun yanında ses aracılığıyla da müziği bir hikaye anlatımına çevirir gibi sahneliyorlar.Düğün dansları,cenazeler,avcılık, savaş ve kutlama gibi birçok olayı müzik yoluyla aktarmaktadırlar.

Yeme İçme

Mali mutfağında esas besin pirinç ve darıdır.Malililer genellikle ıspanak yaprakları ve domates ile yada fıstık sosları ile hazırlanan ızgara et ürünlerini tüketmektedirler. Genellikle tavuk, koyun, keçi yada sığır eti tüketmektedirler.

Alışveriş

Mali konumu itibariyle geleneksel el sanatları göz alıcı Bambara,Dogon ve Malinko halklarının maskeleri,tahta oymacılıkları,dokuma kumaş ve paspasları,altın gümüş ve bakır tasarımları barındırır.Mali sonsuz bir alışveriş arazisidir. Turistler için harika hediyelik eşyalar ve alternatifleri bulabilcekleri bir yerdir.
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim