Honolulu-HawaiiHawaii'ye bağlı Honolulu buranın en büyük başkenti ve kentidir.Nüfusun 1,3 milyon olduğu ada da turizm geliri buraya bağlıdır.Anakaradan 3700 km uzakta olan Hawaii , ABD'nin 50.eyaletidir.Buranın en büyük özelliği balayı mekanı olmasıdır.Adada romantik bir balayı için herşey var; salsa ritimleriyle gece hayatı,bembeyaz plajlar ve leziz yemekler...Honolulu harika bir tatil için yurtdışında gidilecek en doğru adreslerden biridir.

Gezilebilecek Yerler

Sıcaklığın ortalama 25 derece olduğu Honolulu uçsuz bucaksız bir kumsala sahip ve meşhur Maui Adası'nda güneşlenmenin ve denize girmenin tadını çıkarabilirsiniz.Bunun yanında Hawaii'de Bishop müzesi,Volcana sanat merkezi,Natural History Müzesi,Hana kültür merkezi ve müzesi,Pasific Tsunami Müzesi ve Kaua Müzesini görülmesi gereken yerler arasındır.

Honolulu'nun en ünlü plajı Waikiki plajında harika deniz kum güneşin tadını cıkarırken bir yandan da çevrenizde yer alan restoran ve alışveriş merkezlerinde zaman geçirebilirsiniz. Foster Botanik Bahçesi'nde bölgenin tüm bitkilerini görebilirsiniz. Ünlü Diamond Tepesin'de Waikiki Körfez ve Plajını 232 mt yüksekten izleyebilirsiniz. Kapiolani Parkı ise Hawaii'nin eski parklarından gül bahçeleriyle ünlüdür.Halk konserleri ve yöresel danslar burada sergileniyor.Honolulu, kültürün deniz kum ve güneşle birleştiği bir yurtdışı turudur.

Kültür ve Eğlence

Honolulu'da renkli bir gece hayatı sizi bekliyor.Hem tatili hem eğlenceyi bulabileceğiniz bir yer.Polinez şarkıları ve danslarıyla eğlenceler sabahın ilk ışıklarına kadar sürmekte.Özellikle Waikiki'nin odak noktası olan Kalakaua caddesi geceleri bir başka oluyor.Küba'dan doğan bir dans olan Salsa ise Hawaii gecelerini etkileyen başka bir unsur. En ünlü gece kulüpleri Angles Waikiki,Zanzabar,Eclipse,Mask Bar & Grill, Second floor ve Shooters sabaha kadar eğlenebileceğiniz  mekanlar arasında yer alıyor. Yurtdışı turları arasında en popüler olan destinasyondur.

Yeme İçme

Hawaii mutfağı çok farklı ve zengin bir kültürden oluşuyor.Buraya gelen her etnik grup Hawaii mutfağında bir iz bırakmış. Çin,Kore,Filipin ve Japon mutfak kültürleri hakim.Adanın vazgeçilmezleri arasında ananas,avakado,tatlı patates bulunuyor. Hawaii'de ucuz ve bol olmasından dolayı meyve,sebze ve deniz ürünleri çok fazlaca tüketilmektedir.

Alışveriş

Alışverişe düşkünseniz burası tam size uygun demektir. Adanın sembolleri arasında 'Aloha' gömlekleri yer almakta ve bunlar adanın olmazsa olmazı.Antika dükkanları ve palmiyelerle donatılmış açıkhava pazarlarına mutlaka uğrayın.
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim