KolombiyaGüney Amerika'da yer alan bağımsız bir Cumhuriyet olan Kolombiya'nın başkenti Bogota nüfusu da yaklaşık 45 milyon'dur.Bogota dünyanın en büyük 36. şehridir.Resmi dilin İspanyolca olduğu Kolombiya'da para birimi Kolombiya Pezosu'dur.Kolombiya'da ekonomi diğer ülkelerde olduğu gibi turizme değil kahve üretimine dayalıdır.

Gezilebilecek Yerler

Kolombiyada mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri ilginç tasarımlarıyla Altın Müzesi.Başka bir örneği bulunmayan Başkent Bogota'daki müzede, Latin ve Kuzey Amerika kültürüne ait birçok unsura rastlayabilirisiniz.Bogota ve Medelin'den sonra üçüncü büyük kent olan cali'de ise Kolombiya'nın en güzel kadınlarının yaşadığı yer olarak biliniyor.Şehir merkezinde Rio Gali Nehri ile çevrili olan Cam Meydanı'na vardığınızda tarihi binalar ve yükselen palmiyeler arasındaki güzel manzara sizi karşılıyor.Santa Domingo Meydanı çevresinde dolaşırken bu bölgenin depremden etkilenmesine rağmen genede kentin tarihini yansıttığını göreceksiniz. Kolombiya dini merkezlerden biri olduğu için birbirinden farklı büyük katedral ve kilisiler bulunmaktadır. Kolombiya'nın en büyük kütüphanesi Biblioteca Luis Angel burada yer alır. Sömürge döneminden kalma bir konakta Kolombiya öncesi kültürlere ait objelerin sergilendiği Arkeoloji müzesi de görülmesi gereken yerler arasındadır.Güney Amerika'nın salsa müziği eşliğinde farklı bir yurtdışı turu düşünüyorsanız Kolombiya bunların içinde en ilgi çekenidir.

Kültür ve Eğlence

Kolombiyada kültür ve eğlence şehir merkezinde cok olmasada diğer 3 büyük şehirlerinde kendini gösteriyor.Medellin şehri adrenalin tutkunları için, hareketli pazarları,barok kilise yanındaki sokak dilencileri ve güzel kızlarla dolu bir yaşam vardır.Barranquilla ise paskalya öncesi karnavallarıyla ünlüdür.Şarkıcı Shakira'nın doğduğu ve Nobel Ödüllü yazar Gabriel Garcia Marquez'in yıllarının geçtiği bölgedir. Popayan ise Semana Santa kutlamalarıyla ünlüdür.Burada sömürge dönemi sanat koleksiyonlarını görebilirsiniz.Sıcak su kaynakları,termal göller ve şelaler de burayı cennete çeviren diğer faktörlerdir.

Yeme İçme

Kolombiya yemek kültürü açısından uluslararası mutfağa sahiptir.Yerel mutfaklarında ise İspanyol etkisi görülür, Kolombiya şarapları genellikle hem kaliteli hemde ucuz olmaktadır.Kolombiyalılar içkiyi nadiren yemekle içerler.Ulusal yemekleri arasında; Ajiaco (Tavuklu patates) ,Arepas (ekmek yerine yenir) ,Bandeja Paisa (Medellin bölgesine ait et yemeği) ve Deniz ürünlerinden Mariscos (Karayiplere özgü ,ıstakozla eşdeğerdir) yer almaktadır.

Alışveriş

Kolombiya'nın alışveriş için iyi seçenekleri arasında antikalar,deri ürünleri ve sanat eserleri yer almaktadır.Burası zümrüt ve taşlarının birinci sınıf olması ile ünlüdür.Kolombiya'nın başkenti Bogota büyük alışveriş merkezlerine sahiptir ve size birçok alternatif sunar.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim