UruguayUruguay Güney Amerika'da yer alan bir bölgedir.İnsanların büyük kısmı başkenti olan Montevideo'da yaşar.Güney Amerika bölgesinin ekonomik ve siyasal olarak en dengeli ülkelerinde biridir. Montevideo Uruguay başkenti olmasının yanında en önemli ve büyük limandır.Şehrin içinde kalmış tarihi, ünlü kaleleri ile keşfedilecek rüya gibi bir yer sizleri bekliyor.Güney Amerika'nın yaşam kalitesi en yüksek ülkesidir.Birleşmiş Milletler raporuna göre dünyanın yeşil ve yaşanabilir ülkeleri arasında 9.sıradadır. Yurtdışı turu ile keşfedebileceğiniz eşsiz bir kültür ülkesi sizleri bekliyor.

Gezilebilecek Yerler

Uruguay'da çok çeşitli yerleri görme şansınız var.Porton de Camp şehrin kapısını oluşturan asma köprüdür, şehrin en eski meydanı Plaza Mayor 'da yer alır.Deniz Feneri ve San Francisco Manastırının kalıntıları şehrin en güzel görüntüsünü oluşturur.Şehirdeki Portekiz Müzesi eski Portekiz deniz haritalarını ve portekiz üniformalarını sergilemektedir.Uruguay'ın en eski kilisesi Iglesia Matriz de önemli görülebilecek yerler arasındadır.

Kültür ve Eğlence

Uruguay mimarisinde Fransız,İspanyol,Portekiz ve İtalyan tarzlarının etkisi görülmektedir.Uruguay'ın en önemli meydanı Plaza Independencia (Bağımsızlık Meydanı)'dır.Ana Katolik kilisesi ise Metropolitian Katedralin'de yer almaktadır.Uruguay'ın en önemli ve tarih olarak akılda kalan Tiyatrosu Teatro Solis, Plaza meydanın da yer almaktadır.Uruguay birçok kilisesi ve Cumhuriyet Üniversitesiyle kültür şehri olarak tanımlanmaktadır.En ünlü festivalleri arasında ; Carnival in Montevideo,Fiesta Gaucha yer alır. Yurtdışı turları ile hem kültürü hem eğlenceyi bir arada yaşayabileceğiniz seçenektir.

Yeme İçme

Uruguay mutfağı hemen hemen Arjantin mutfağı ile benzerlik göstermektedir. Bu ülkelerde dana eti fazla tüketilmektedir.En meşhur yemeklerinden biri sulu 'pulpo' ve kızartma biftek ' tire de asado' dur. Tavuk eti,koyun ve domuz eti son derece yaygındır.Uruguay kültüründe et yemekleri patates kızartması ve çeşitli soslar ile servis edilir.Yemek sunumlarında son derece hassas olan Uruguay'lıların ulusal içecekleri Uruguay Mate'dir

Alışveriş

Sarandi caddesinde hem yerliler hem yabancılar için mate çay bardağı,el işi kıyafet, süs ve hediyelik eşyalar satılıyor.Hediyelik eşya olarak bulabileceğiniz çok çeşitli alternatifleri ile bit pazarını da mutlaka görmelisiniz.

Ulaşım

Uruguay'da ulaşım için en iyi tercih otobüslerdir.Hem şehirlerarası hem şehir içinde tercih edilen otobüsler hem ucuz hemde güvenlidir.Taksi fiyatlarının da makul olduğu Uruguay, Güney Amerika'nın suç oranının en az olduğu ülkedir.
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim