ArjantinBaşkenti Buenos Aires olup Dünya'nın 8.büyük ülkesidir.Yüzölçüm olarak da Brezilya'dan sonra Güney Amerika'nın 2.büyük ülkesidir.Dünyanın 2.büyük şelalesi Iguazu burada yer alır.

Gezilebilecek Yerler

Buenos Aires'in en ünlü caddesi meşhur Avenida 9 Julio bulvarı'dır. Şehrin trafikten arıldırılmış caddeleri de Florida ve Lavalle'dır.San Telmo semti old city olarak bilinir, eski tarihi binalar ve kültür kokan sokaklar sizleri karşılamaktadır.La Boca semti ise biraz daha işçi kesiminin yer aldığı bir semt'dir.Burada bulunan renkli evlerin hikayesi hayli ilginç, burada eskiden oturan liman işçilerine para yerine artan eşyalar verilirmiş,en fazla da gemi boyası verilirmiş, onlarda ahşaptan yapılmış evlerini boyarmış, bu gelenek günümüze kadar gelmiş, gittiğinizde her yeri rengarenk göreceksiniz.En modern semt olarak Puerto Madero var , gelir seviyesinin yüksek olduğu bir yer,liman semti olarak biliniyor ve çevresinde lüks restoranlar bulunmakta.Eğer şehir otamından uzaklaşmak ve doğaya hakim olup yeşillik görmek istiyorsanız Reserva Ecologica ( Doğa koruma alanı) doğru adres.Şehrin en önemli görülecek noktası Arjantin-Brezilya sınırındaki Iguazu şelalesidir.Buenos Aires'in kuzey ve güney bölgeleri, Santa Fe ve Cordoba Pampalar da turistler için cazip gelebilecek noktalardır.Güney Amerika ülkeleri arasında Arjantin en çok tercih edilen yurtdışı destinasyonları arasındadır.

Kültür ve Eğlence

Arjantin kültüründe doğal olarak Avrupa etkisi vardır.Arjantin sinemasının ünlü filmleri arasında 9 Quenns ve The Offical Story bulunur.Milli dansları Tango'dur ve dünya çapında çok popülerdir. Görevimiz Tehlike film müziğini besteleyen Lalo Schifrin Arjantin doğumludur. Tiyatro ve Opera severler için Buenos Aires mutlaka ilginç bir sehirdir. Birçok ihtişamlı tiyatro binası var; Theatro Colon 'da bunlardan biri. Kentteki en büyük kültür ve sanat merkezi Centro Cultural San Martin'dir. Sanat galerileri, tiyatrolar ve sinemalar burada bulunur. Cabildo Müzesi, Metropolitana Katedrali, 1976-1983 arasındaki askeri yönetimin merkezi olan Casa Rosada, yazar, gazeteci ve asker olan Bartolome Mitre'nin evi olan Mitre Müzesi, Modern Sanat Müzesi ve Bohemlerin yerleşme alanı olarak bilinen San Telmo bölgesi turistik açıdan görülmesi gereken yerler arasındadır. Gece hayatı Buenos Aires'de bar ve diskolarda sabahlara kadar sürmektedir.Her gece çoğu kulüpte tango eğitimleri verilmektedir.Sanat etkinliği olarakda birçok konser salonu ve tiyatrosuyla tam bir kültür cennetidir.

Yeme İçme

Arjantin mutfağı İspnayol,İtalyan ve yerli mutfak kültürlerinin karışması sonu ortaya çıkmıştır.Hayvan ürünleri en çok tüketilen yiyeceklerdir.Ünlü yemeği Asado'dur (Karışık Pirzola).Restoranlarda en çok pişirilen yiyecekler Biftek,pirzola ve sosistir.Kuzey bölgelerinden ağırlıklı meyve ve sebze tüketilir, şarap ve viski en çok kullanılan alkollü içeceklerdir.Arjantin halkı çok fazla ekmek tüketmez, daha çok patates ve pirinç yerler.Biz de gelenek olduğu gibi akşam üstü çayları vardır,mutlaka yanında sandviç yada kek türü şeyler yerler.Arjantinliler tatlıya düşkündürler.Genellikle sütlü  ve kremalı tatlılar ile börek çok tüketirler.Hem yemek kültürünü hemde tarihine tanıklık edeceğiniz Arjantin turu sizi tarihi dokusuyla büyüleyecek.

Alışveriş

En iyi alışveriş merkezleri Buenos Aires'de yer alıyor, Uluslararası ve yerel moda markaları satan butiklerin yanı sıra deri giysilerde oldukça popülerdir.Yerel el ve sanat ürünleri de Arjantin'in ünlü hediyelik eşyaları arasında yer alır.
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim