AtinaYunanistan'ın başkenti Atina, aynı zamanda ülkenin en kalabalık ve büyük şehridir. Ülkenin  ekonomik, kültürel ve ulusal merkezidir. Dünyanın en eski şehirlerinden olan Atina, Antik yunan harabelerinden ve bu yapıya uygun modern binaları ile eşsizdir. Oldukça fazla turistik bölge içermesi ve zengin tarihi yapısı ile Dünya’nın en önemli turizm şehirlerinden birisidir.

Gezilebilecek Yerler

Antik tarihin en önemli eserlerinden olan Akropolis ile Antik Yunan’ın en önemli ticaret ve sosyal merkezi olan Agora ve Syntagma şehrin zengin tarihini merak edenler için görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Akropolis’in hemen yanında bulunan Dionysos tiyatrosu görülmeye değer yerler arasındadır.  Ayrıca Ulusal Bahçe ve Lykavittos Tepesi özellikle açık havalarda ziyaret edilmesi gereken yerlerdir. Şehrin en eski bölgelerinden Plaka ve Monastiraki’de  günlük hayatı görebilir, yemek yiyebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.
 
Kültür ve Eğlence

Şehri yazın ziyaret etmek isterseniz içinde Türk camileri, Bizans kiliseleri ve tarihi evleri barındıran Plaka’daki Cine Pari sineması ve Zappeio’da bulunan Aigli sinemasında sizi bekleyen Antik Yunan döneminden komediler ve dramalar tatilinize değişik bir hava katabilir. Plaka bölgesinde ayrıca gün içinde küçük gezintiler ve gece hayatının her türlü zenginliğini barındıran tavernalar ve gece klupleri de bulunmaktadır. Atina’nın en renkli bölgelerinden olan Monastiarki’de özellikle Pazar günleri kurulan pazarda, sadece buraya özgü çok renkli eşyalar bulabilirsiniz. Ayrıca Bennaki müzesi(Kolonaki), Yunan Halk Sanatları müzesi, Ulusal Galeri ve Ulusal Arkeoloji müzesi ile de sanata ve kültüre doyacaksınız.

Yeme İçme

Atina’da Akdeniz mutfağından geleneksel lezzetler yanında Dünya mutfaklarından, özellikle Hint ve Uzakdoğu mutfağından örnekler sunan pek çok alternatif bulabilirsiniz. Monastiraki ve Psirri ile geleneksel, Kolonaki ve Syntagma ile kaliteli ve dünya mutfağından lezzetler sizi bekliyor. Ayrıca Plaka’da bulunan tavernalar da lezzetli yemekler ile sabaha kadar eğlence devam eder.

Alışveriş

Atina alışveriş tutkunlarının tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir alışveriş şehridir. Antikalar, el yapımı ürünler, bölgeye özgü hatıra eşyaları, ünlü markalara ait dükkanlara kadar birçok alternatif sunmaktadır. Plaka ve Monastiraki bölgeleri daha çok mücevherat, antika ve süs eşyası bulabileceğiniz yerlerdir. Kolonaki ve Syntagma Atina’nın moda merkezidir. Ermou’da  ise dünya markalarının mağazalarının bulunduğu ve yayalar için ayırılmış özel sokaklarda dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz.
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim