AlmanyaAlmanya dev ekonomisi ve Avrupa'nın en kalabalık ülkesi sıfatını taşıyan federal bir cumhuriyetdir.Başkenti Berlin olup yaklaşık 82 milyon vatandaşı ile Almanya en çok nufüsa sahip ülke konumundadır.Birçok büyük şehre sahiptir.Bunlardan başlıcaları; Berlin,Hamburg,Münih ,Köln,Frankfurt ve Stuttgart'tır. Almanya birçok bilim ve teknoloji alanında lider durumdadır. Ülke sosyal güvenlik sistemiyle yüksek yaşam seviyesine sahiptir.

Gezilebilecek Yerler

Almanya kültürel açıdan çok zengin bir ülkedir . Tiyatro, sinema, opera ve müzik aktiviteleri yılın her döneminde izlenebilir. Ayrıca bu tip aktivitelerin giriş ücretleri öğrenciler için oldukça uygundur. Şehir kütüphanelerinden kart çıkartarak, kitap, gazete, dergi veya CD'leri ücretsiz ödünç alabilirsiniz.  Gidebileceğiniz birkaç alternatif yerler arasında ; Alte Nationalgalerie (Sanat müzesi), Museum für Komminikation ( iletişim Müzesi), Checkpoint Charlie Mauer Museum (Berlin duvarı ile ilgili tarih müzesi), Deutsches Technikmuseum (Alman Teknoloji Müzesi), Filmmuseum Berlin (Film ve sinema tarihi ile ilgili müze). Bunun yani sıra Almanya en güçlü filozoflardan (Kant Hegel Nietzsche ve Marx) dünyanın en ünlü fizikçilerine en iyi bestecilerden (Bach Beethoven Brahms Handel ve Wagner) çağdaş müzisyenlere ve üstün yetenek Goethe'ye kadar tüm bu zenginlikleri barındırmaktadır. Almanya yurtdışı destinasyonları arasında en ilgi çekici bölgeler arasındadır.

Kültür ve Eğlence

Almanya'da kültürel kurumlardan Federal Eyaletler sorumludur.Mali destek sağlanan 240 tiyatro, yüzlerce senfonik orkestra,binlerce müze ve 25.000'den fazla kütüphane, 16 eyalete dağılmış durumdadır.Bu kültürel olanaklar milyonlarca insan tarafından değerlendirilmektedir.Almanya'da ortalama her yıl 91 milyon kişi müzeleri ziyaret etmekte, 20 milyon kişi de opera ve tiyatroya gitmekte.Almanya dünyaca ünlü klasik müzik bestecelerine sahip çıkmaktadır.Bunlardan birkaçı; Sebastian Bach,Richard Wagne ve Beethoven'dır.Almanya ünlü ressamların farkı tarzdaki çalışmaları sonucu Gotik,Rönesans ve Barok gibi tarzları yansıtan bir mekan haline gelmiştir. Yurtdışı tatilinizi kültür turuyla birleştirmek isterseniz Almanya bunun için en iyi yerdir.

Yeme İçme

Almanya mutfağı bölgeden bölgeye farklılık gösterir.Domuz eti ,sığır eti ve kümes hayvanlarının eti ile yapılan yemekler Almanya'da tüketilen yemeklerin başında gelmektedir.Özelliklte domuz eti'nin Almanya mutfağındaki yeri ayrıdır.Hemen hemen bütün bölgelerde yemekler sosile yenir.En popüler sebzeler patates,havuç,lahana,ıspanak ve fasülye'dir.Başka ülkelerden gelen göçmen sayısı fazla olduğu içim her tür mutfaktan yemekler bulabilirsiniz.Pizza ve Makarna gib İtalyan yemekleri, döner gibi Türk ve Arap yemekleri büyük şehirlerde yaygındır.Almanya'nın milli içkisi bira'dır ancak bunun dışında mineralli su ve schorle (meyve suyuya karıştırılmış) oldukça yaygındır.

Alışveriş

Almanya'nın Berlin ve Hamburg'dan sonra en büyük üçüncü kenti Münih, her ne kadar adını bira festivalleri ve sanayisiyle duyursa da, aslında tam bir alışveriş merkezi. Şehir, isteyene geniş caddelerde onlarca markanın ve yeni kreasyonun yer aldığı lüks mağazalar, isteyene tarihi bir ortamda alışveriş imkanı sunuyor.Münih, alışveriş konusunda her zevke uygun seçenekler sunan bir şehir. Trendleri takip etmek, Avrupa'nın yeni kreasyonlarını öğrenmek isteyenler öncelikle Maximilian ve Kaufinger caddelerini tercih ediyor.Kuzeyde Odeonplatz ve güneyde şehir merkezi olarak geçen Marienplatz arasında kalan bir kilometrelik Maximilian Caddesi'nde karşınıza tasarım mağazalar, lüks butikler, mücevher mağazaları çıkacak. Kendinizi Paris'te gibi hissedeceğiniz caddede bulunan Dolce&Gabbana, Versace, Louis Vuitton, Dior, Chanel, Escada, Hugo Boss, Gucci, Gianfranco Ferre ve Bulgari lüks markalardan sadece birkaçını oluşturmaktadır.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim