HollandaBaşkenti Amsterdam olup meşruti monarşi ile yönetilen bir Avrupa ülkesidir.Nüfus yoğunluğu fazla olan bir ülkedir.Hollanda Avrupa Birliği üyesidir.Ayrıca Kyoto Sözleşmesi'ni imzalamıştır.Hollanda'nın Rotterdam kenti Avrupa'nın en büyük limanlarından biridir.Hollanda çok güçlü bir ekonomiye sahiptir ve dünyanın en fazla ihracat yapan ilk on ülkesinden biridir.Yurtdışı turları arasında en çok tercih edilen destinasyondur.

Gezilebilecek Yerler

Hollanda'ya geldiyseniz kesinlikle Amsterdam'da kanal turu yapmalısınız, bu çılgın şehrin mimarisini,müzelerini ve şehrin bütün ihtişamını seyretmek sizi çok etkileyecek.Burada bulunan Amsterdam Kanal Evleri, Van Gogh Müzesi ve Stedijk Müzesi gezilebilecek başlıca yerler arasındadır.Birbirinden ünlü kişilerin eserlerini bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir yerdir.

Kültür ve Eğlence

Hollanda’da eğlence denince akla gelen ilk şehir Amsterdam’dır. Çılgın bir eğlence anlayışınız varsa, burası tam size göre bir şehir. Amsterdam'da eğlence hayatı çok hızlı bir şekilde akıp gider, sabahlara kadar süren partileri, alternatif gece hayatı ile adından oldukça söz ettiren bir şehirdir. Yalnız bu şehirde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Özellikle esrar satışının serbest olmasından kaynaklanan bir nedenden dolayı oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.


Hollanda’ya gelen bir çok ziyaretçinin eğlenmek için ilk seçeneği Amsterdam’dır. Ancak Roterdam’ın da, oldukça eğlenceli bir şehir olduğu söylenebilir. Özellikle yaz aylarında düzenlenen festivalleri ile adından söz ettiren bir şehirdir. Bu karnavalların en önemliler ise; Surinamlı, Karayip, Güney Amerika ve Afrikalıların toplandığı karnavaldır. Karnavallarda canlı Latin müziği çalınıyor, yürüyüşçüler ve izleyiciler dans ederek kutlamalar yapılıyor. Özellikle eğlence hayatının renkli olmasından dolayı çoğu turistin yurtdışı turları arasından Amsterdam'ı tercih ettiğini görüyoruz.


Yeme İçme

Hollanda mutfağının vazgeçilmezi süt ürünleridir.Diğer bahsedilmesi gereken lezzet de Hollanda peynirleridir.Tercih sebebi ise lezzeti ve besin değerinin yüksek ve uzun ömürlü olmasıdır.Hollanda ile özdeşleşen Ringa balığını sabah kahvaltı masalarında görürseniz şaşırmayın.Çok ünlü bir lezzet olduğu gibi ayrıca vitamin bakımından da zengindir.Hem sağlıklı beslenmek hem de lezzetli yemekler tatmak istiyorsanız ringa balığını mutlaka tatmalısınız. Hollandalılar ayrıca elma ve patatesi suda kaynatarak 'elmalı patates' lezzetinin de ortaya çıkmasına neden olmuşlardır.

Alışveriş

Hollanda'ya ait satın alacağınız ilk ürün kesinlikle tahta ayakkabılar olmalıdır.Giymesenizde alınabilecek en iyi hediyelik eşyalar arasındadır. Birçok güzel mağaza ve mekan bulabilirsiniz Amsterdam'da.Bit pazarından bütün yiyecek pazarlarına kadar herşeyi bulabileceğiniz bir şehir. Leidsestraat,Kalverstraat ve Nieuwendijk başlıca alışveriş mekanlarıdır.Jordaan ve çevresi ufak ve kendisine has özellikte değişik mağazalar barındırır. Leidsestraat da yer alan Bizare Fashion'da son moda ve ünlü markaları bulabilirsiniz.(Fior,Roberto Cavalli,Iceberg vb.). Özellikke Dam Square'da bulunan mağazalarda her keseye uygun ürünler bulabilirsiniz.
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim