BremenBremen Almanya Federal Cumhuriyetin'nde en büyük liman ve sanayi kentidir. Weser ırmağı kısıyıdaki kent Bremen eyaletinin başkentidir.Ekonomik yönden Almanya'nın yoksul kentlerinden biri olan Bremen sosyal yönden çok iyi durumdadır.Nüfusu yaklaşık 650 bin civarındadır ve bunun 35 Bin'ini Türkler oluşturmaktadır.

Gezilebilecek Yerler

Bremen şehrinin geniş çaplı parkları ve yeşil alanları spor ve dinlenme olanakları için çok sayıda alan sunmaktadır. Weser nehri üzerinde bir vapur gezisi sırasında, at yarışında, Werder Bremen birinci lig kulübünün futbol maçlarında veya bisiklet turları sırasında Bremen şehri ile yakın çevresini en güzel tarafından keşfetmeniz mümkündür. Weser kıyısı Schlachte semtinin bulunduğu eski şehir merkezinde şu anda hareketli bir gastronomi ortamı gelişmektedir. Bu şehrin deniz aşırı ticareti gelenekleri sayesinde, burada bazı ender olan özel çay ve kahve türlerini bulabilmeniz ile birlikte, aynı zamanda Dünyaca ünlü buruk tadında bir biranın da tadına varabilirsiniz.

Kültür ve Eğlence

Bremen dans tiyatrosunun, Bremer Shakespeare Company’nin, Deutsche Kammerphilharmonie – Alman oda filarmonisinin ve Bremen tiyatrosunun son derece iyi birer isimleri bulunmakta olup, Bremen tiyatrosu, 2007 yılında “Yılın opera binası” unvanını almıştır. Her yılın eylül ayında ise Bremen müzik etkinlikleri tarafından, uluslar arası boyutta yeni ve eski müzik severleri buraya çekilmektedir. Bremen şehrinin müzeler sektörü de nerede ise hiçbir isteği açıkta bırakmamaktadır. Onun yelpazesi ise sanattan dizayna ve oradan atik çağlara, denizcilik tarihinden astronomiye dek uzanmaktadır. Okyanus Müzesi Avrupa’nın en önemli etnografya müzelerinden biridir. Bremen şehrinin eski şehir merkezinde bulunan gotik yapı tarzında kiliseler mutlaka görülmeye değerdir.

Şehirde oldukça keyifli gece hayatı vardır.Schlacte ve Viertel bölgesinde çok fazla pub ve gece kulübu vardır.Ayrıca ünlü Becks's marka biralarda burada üretilmektedir.

Yeme İçme

Geleneksel Alman mutfağından seçenekler sunan pek çok kafe ve restoran bulmak mümkündür.Liman şehri olması nedeniyle deniz ürünleri oldukça popülerdir.Özellikle bölgeye özgü dumanda pişirilmiş yılan ve ringa balığı oldukça popülerdir. Kluten adlı çikolatalarda Bremen'e özgüdür ve şehrin birçok yerinde satılmaktadır.

Alışveriş

Alışveriş yapabileceğiniz dükkanların toplandığı belli başlı birkaç bölge vardır.Bunlardan Schnoor turistler için hediyelik eşya satan, bunun yanında afrika işi ürün ve kuyumcuların bulunduğu bir noktadır.Böttcherstrasse de ise modern sanat ürünleri ve butik dükkanların bulunduğu bir noktadır.
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim