Bilbaoİspanya'nın kuzeyinde enerjisi ve tarzı ile büyüleyen Bilbao kültürel kimliğin temsilcisi olma özelliğini taşıyor.Avrupa'nın en gizemli ve en eski dili burada konuşulmaktadır.Nufüsun yaklaşık olarak 900 bin civarında olduğu biliniyor.Dünyanın en güzel binalarından biri olarak kabul edilen Guggenhaim tam şehrin merkezine kurulmuştur.

Gezilebilecek Yerler

Eski kent olarak bilinen Casco Viejo şehrin kalbi niteliğinde.Çoğu restoran,gece kulübü ve oteller buranın güneyindeki Las Siete Calles'de bulunmaktadır.Kıyıya paralel yürüyerek Arenal Caddesi ve Viskaya Köprüsün'den geçerek keyifli bir gezi yapılabilirsiniz. Şehrin batı yakasında Gran Via Don Diego ve Lopez de Haro caddeleri boyunca lüks butik mağaza ve kahveler sıralanmaktadır.Kentin dışında batı ve doğu yakasında daha güzel kumsallar bulunuyor.Buraya en yakın plaj Las Arenas ve Sopelana'dır.

Kültür ve Eğlence

Şehrin en ünlü müzesi merkezdeki Guggenhaim Müzesi.Burada ünlü ressamların eserleri sergileniyor, toplamda 3 kattan oluşan müzede 19 sergi salonu yer alıyor.Salonların stilleri birbirinden farklı.Eski kent bölgesin de Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ziyaret edilebilir.Barok bir yapısı olan müze geniş bir koleksiyona sahiptir.Bask bölgesinde çıkarılan arkeolojik ve etnografik eserler sergilenmektedir.Reprodüksiyon Müzesin'de ise dünyaca ünlü heykel ve sanat eserlerinin bire bir ölçülerde kopyaları sergileniyor.Yunan ve Rönesans dönemlerine ait parçalar popüler durumdadır.Farklı bir yurtdışı deneyimi yaşamak isteyenler için cazip bir destinasyondur.

Yeme İçme

Bask mutfağında özellikle balık ve kırmızı et çeşitleri önemli bir yere sahiptir.Genelde her restoranın fiks mönüsü vardır.Genelde iki ana yemek,şarap ve tatlıdan oluşur.En ünlü bask yemekleri 'Bacalao al pil pil' yada 'chipirones en su tinta'dır. Bacalo salçalı bir sosla yapılan morina balığıdır,chipirones ise kendi mürekkebinden sosta servis yapılan mürekkep balığıdır.Ayrıca her barda pinxto adı verilen mezeler masaları süslemektedir.Bilbao'da yemek hiç sorun değil her yerde yemek bulmak mümkündür.

Alışveriş

 Gran Via Bilbao’da alışverişin en yoğun merkezidir. Bu bölgede hemen her türden mağaza bulunuyor. El emeği ürünler ve Bask Bölgesi’ne özgü şarap Txacoli’lardan almak için Mercado de la Ribera doğru adres. Casco Viejo’ ise bir başka Bask özgün ürünü olan ağaç işlerinden bulabilirsiniz. Calle Askao, Artekale, Bidebarrieta, Somera, Correo ve La Cruz alışveriş için yönelebileceğiniz diğer adresler olabilir.
 


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim