MalezyaBir kültür mozaiği olan Malezya, bünyesinde pek çok farklı kültürden insanı barındıran, Singapur ve Tayland’a komşu olan bir uzakdoğu ülkesidir. Pek çok eyaletin birleşmesinden oluşan Malezya’da her zaman eski ve yeniyi bir arada görebilirsiniz, modern şehirler ile yerel halkın yaşadığı küçük köylerin oluşturduğu tezat sizi etkileyecek. Uzakdoğu kültürü, modern zamana ait yapıları, kumsalları, adaları ile baştan sona bir turizm ülkesi olan Malezya ziyaretçilerini bekliyor.

Gezilebilecek Yerler

Ülkenin ticaret merkezi ve başkenti Kuala Lumpur, Modern yapıları, muhteşem park ve bahçeleri ile, aynı zamanda eski tarihi yapıdan uzaklaşmamış, dükkanlar ve yerel halkın yaşadığı bölgeleriyle görülmeye değer. En büyük eyalet olan Sarawak milli parkları ve doğası ile büyülüyor. Malezya’da birden fazla deniz turizmi imkanı sunan bölge vardır. Bunlardan en ünlüsü olan Langkawi adası, çok büyük bir kültür ve turizm bölgesi haline gelmiştir. Bunun dışında Malacca ve Penang, kumsalları ile ünlü diğer bölgelerdir. 

Kültür ve Eğlence

Malezya’da kültürün ve eğlencenin sınırı yoktur. Başkent Kuala Lumpur’da bulunan antik çağlardan kalma eserlerin bulunduğu müzeler, yerel sanatçıların eserlerinin sergilendiği sergilerin yanı sıra, hareketli gece hayatı ile oldukça renklidir. Langkawi ise kültür ve turizmin yanında önemli bir kongre merkezidir. Deniz  ve Hava gösterileri, Mahsuri Mozolesi, Air Hangat Kaplıcaları, Galeri Perdana, Kartal Meydanı, Yedi Kuyular, Sualtı Dünyası, timsah çiftliği ve Tanjung Rhu kumsalı turistlerin uğrak yerleridir. Sabah eyaleti ise ülkenin kültür mozağinin en fazla görüldüğü bölgesidir. Özellikle Kola Belud bölgesinde farklı etnik kökenlerden gelen yerel halkın turistler için hazırladığı pazarlarda gezip bu egzotik bölgenin tadını çıkarabilirsiniz. Malezya’nın tarihi şehri olarak bilinen Malacca ve civarındaki Ayer Keroh önemli turistik merkezlerdendir, Malacca’da bulunan Port Dickson zengin konaklama imkanları ile ve plajlarıyla dikkat çekiyor. Yurtdışı turları arasında farklı bir kültür deneyimi yaşamak istiyorsanız Malezya bunun için ideal bir destinasyondur.

Yeme İçme

Malezya mutfağını oluşturan 3 ana etken Malay, Hint ve Çin mutfağının yanısıra büyük şehirlerde Batı mutfağından örnekler de bulmak mümkündür. Malay ve Çin mutfağının ana malzemesi olan pirinç, tavuk, et ve balık hemen her yemekte bulunuyor. Müslüman halkın kendine özgü tarifleriyle yıllar boyunca oluşan yerel lezzetler çok ilgi çekiyor. Bunun yanında lüks oteller ve semtlerde bulunan şık restaurantlar da her tür yemek imkanı bulunuyor. Özellikle Jalan Sultan İsmail, Jalan Ampang ile Bangsar bölgelerinde uluslar arası mutfaklardan örnekler bulabilirsiniz.Yemek açısından farklı bir deneyim yaşamak için Malezya turu ile sizde bu eğlencenin tadını çıkartın.

Alışveriş

Malezya alışveriş açısından çok farklı alternatifler sunar. Başkent Kuala Lumpur ve Langkawi’de bulunan alışveriş merkezlerinde ülkeye ait özgün hediyelik eşyaların yanında dünya markalarından çeşitler de bulmak mümkündür. Özellikle, Alpha angle, Pearl Point, Plaza Phoenix, Leisure Mall gibi alışveriş merkezleri turistler için çok caziptir.Kuala Lumpur alış veriş çılgınlarının mükemmel fırsatlar yakaladığı bir şehirdir. Jalan Bukit Bintang, Jalan Tuanku Abdul Rahman ve Jalan Ampang boyunca sıralanan alış veriş merkezleri ile The Mall, Central Market ve Çin Mahallesi sayısız çeşitte ürünleri ile turistlerin uğrak yeridir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim