Singapur
Asya kıtasının güneydoğu ucunda bulunan, modernizmin ve düzenli gelişimin en iyi örneklerinden olan Singapur, yüksek yaşam kalitesini, Uzak Doğu’nun gizemini ve kültürünü bir arada sunuyor. Düzgün ekonomik yapısı, kendine özgü katı hukuk kurallarıyla da dikkat çeken Singapur, son dönemde yapılan turistik yapılarla ve geçmişten gelen kültür mirasıyla dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri durumundadır.

Gezilebilecek Yerler

Singapur’da şehir kalabalığından uzak, parkları, golf alanları, plajları ile Sentosa Adası ülkenin en çok turist çeken bölgelerindendir. Tarih meraklıları için, Singapur’da Tang Dynasty City, tarihi yapıyı birebir görebileceğiniz bir tema parkıdır. Ayrıca 1000 ışık tapınağı gibi yerel tapınaklar görülmeye değer. Doğa tutkunları için Çin ve Japon bahçelerinde ve Gece Safarisinde doğanın ve doğal yaşamın tüm güzelliklerini bulabilirsiniz. Farklı etnik yapıları ile ayrılan ancak bir bütün içinde yer alan Arab Street, Chinatown, Colonial District, Orchard Road ve Little India gibi bölgelerde alışveriş yapabilir yerel ve uluslarası tatları deneyebilirsiniz.Farklı bir uzakdoğu lezzeti tatmak için Singapore yurtdışı turları arasında en ilgi çekici ve keyifli olanıdır.

Kültür ve Eğlence

Eğlence için en çok tercih edilen Sentosa adasında, turistler için ilgi çekici pek çok aktivite vardır. Burada plajlar, cafeler, alışveriş merkezleri yanısıra Universal Studios bulunuyor. Singapur’da Asya Medeniyetleri Müzesi, Empress Place, Singapur Sanat Müzesi, Singapur Tarih Müzesi gibi pek çok müze bulunuyor. Esplenade adlı bölgede kıyı boyunca bulunan tiyatrolardaki şovlar tatilinize farklı bir hava katabilir. Bu kadar kültür yoğunluğu yanında Singapur’da bulunan pek çok klüp ve bar ile sabaha kadar eğlenmek te mümkün. Arab street, Little India ve Chinatown da her birinden farklı keyifler alabileceğiniz bölgelerdir. Burada her kültüre özgü farklı tecrübeler yaşayabilirsiniz.Singapore Kültür turu ile uzakdoğuyu daha yakından tanımak ve görmek için doğru bir adres.

Yeme İçme

Ülke mutfağının çeşitliliği, ülkede yaşayan farklı kültürler ile doğru orantıldır. Hint, Çin ve Malezya mutfağından örenekler ile dünay mutfaklarından örnekler bulmak mümkündür. Özellikle her yıl düzenlenen yiyecek festivalinde yerel mutfağa ait her çeşidi görmek mümkün oluyor. Chinatown food street, Geylang ve Smith Street bolca yemek alternatifi bulunan başlıca bölgeler. Bunun yanında East Coast Park’ta deniz ürünleri restaurantları bolca bulunmaktadır.

Alışveriş

Lüks ve modern alışveriş merkezleri, yerel ve etnik pazarları ile, Singapur alışveriş tutkunları için pek çok alternatif sunuyor. En önemli alışveriş bölgesi olarak Orchard Road dikkat çekiyor. Burada özel sanat koleksiyonlarından, dünya markalarına pek çok ürünü bir arada bulmanız mümkün. Bunun yanında Marina Square alışveriş merkezi de ilgi çekiyor. Antika meraklıları için Heritage District , teknolojik ürünler için Funan Centerı ziyaret edebilirsiniz. Bunların yanında yerel ve etnik ürünler arayanlar için, Serangoon Road ve Buffalo Road bölgeleri bullunmaktadır.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim