KölnAlmanya’nın en eski şehirlerinden olan Köln, katedralleri ve müzeleri ile birlikte sanat ve kültürü bir arada sunmaktadır. Roma etkisi yapılarında bile görülebilen şehir, bu anlamda da Almanya’nın en bilinen şehirleri arasındandır. Kente özel publar, alışveriş merkezleri ve sokakları, bu şehri özel kılan diğer etkenlerdir.

Gezilebilecek Yerler

Köln’ün en ünlü yapısı olan Kölner Dom ve Roma döneminden kalma 12 katedral Gotik mimariye sahip gezilmesi gereken yerler arasındadır. Ayrıca modern sanat kent için önemli yere sahiptir,pek çok yer de modern sanat müzeleri bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüsü Ludwig müzesidir. Kentin eski yapısına dair izler taşıyan Old Town bölgesi en çok turist çeken yerlerdendir. Sea Life Königswinter 360 derecelik tünelleri ile Köln su altı dünyasını gözler önüne sermektedir. Köln hayvanat bahçesi özellikle çocukların çok ilgisini çekmektedir.

Kültür ve Eğlence

Köln Avrupa’nın modern sanat başkentidir. Çok önemli sanatçıların eserlerinin sergilendiği başta Ludwig müzesi olmak üzere çok sayıda sanat galerisi ve müze bulunur. Konserler ve tiyatroların da sıkça görüldüğü şehirde özellikle Kasım ayında düzenlenen Köln Festivali çok sayıda turist çekmektedir. Köln’de bulunan lokal publar ve kafeler ile birlikte, lüks mekanlarda eğlenmek de mümkün.Şehir alternatifleriyle size güzel bir yurtdışı tatili sunabilir.

Yeme İçme

Köln Almanya ve Dünya Mutfağından en lezzetli tatları sunar.Başlıca Alman lezzetleri; Himmel un (soğan ve elmanın katıldığı patates püresi),Flönz (bir çeşit sosis) , bunun yanında sığır etinden yapılan yemekler da şehirde son derece ünlüdür.Köln birası özel ve farklı bir lezzet sunmaktadır. Alman lezzetleri ile Weinhaus restoran çok ünlüdür,eğer gurmeleri denemek istiyorsanız Paul's Restoran size çok lezzetli tatlar sunabilir.Romantik yemek arayanlar için Ren nehri çevreisnde çok sayıda restoran bulunmaktadır.Yurtdışında romantik bir ortam arıyorsanız Köln bunun için doğru bir adres olabilir.

Alışveriş

Mimarisi,kültürünün yanında büyük mağazaları ve alışveriş merkezleriyle popüler olan Köln, size sunduğu sınırsız alternatiflerle her ihtiyaca ve isteğe uygun nitelikte hediyelik eşyalar sunmaktadır.Yoğun alışveriş merkezleri Schildergasse ve Hohe Strase bölgesinde toplanmıştır.Ünlü moda butikleri ve dünya markalarının da şubeleri bulunur. Özel tasarım ve giysi dükkanları ise Mittelstrase ve Pfeilstrase çevresindedir.Kısacası çok fazla alternatif seçenekleriyle alışveriş her kitleye hitap etmektedir.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim