ToulouseToulouse Fransa'nın güneybatısında bulunan bir şehirdir. Havacılık sanayisinde önemli bir merkezdir.Toulouse barındırdığı üniversiteleri ile genç nüfusu kendine çekmektedir.

Gezilebilecek Yerler

Toulouse şehrinde Capitole Meydanın'dan başlayarak geniş bir tur yapabilirsiniz.Tur sırasında dünya'nın en büyük roman stili olan Saint sernin Basilikası,Jacobins Manastırı,meşhur Belediye binası Capitole görülecek yerler arasındadır.Bunun yanında Garonne ırmağı keşfedilesi bir güzellik.Fransa'yı Atlantik okyanusuna bağlayan özelliği ile ayrı bir yere sahiptir.

Kültür ve Eğlence

Toulouse da bulunan Botanik Bahçesi hafta içi özellikle sıcak günlerde halka açıktır.Burada 5 binden fazla bitki türü bulunuyor. Bitkiler yenebilir,endüstriyel ve tıbbi olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır.Bu botanik park Paul Sabatier Üniversitesi tarafından düzenli olarak kontrol edilmektedir. Şehrin yönetildiği Capitole de Toulouse mimari açıdan çok önemli bir bölgedir.Zarif sütunlarla oluşan mimarisi bölgeye gelen herkesi büyülemektedir.Bunun yanında St Etienne Katedrali ve Saint Sernin Bazilikası, Georges ve Labit Müzeleri de görülmesi gereken yerler arasındadır.Kültür turizmindeki canlılık turistleri bu bölgeye çekmektedir.

Yeme İçme

Toulouse diğer Fransız mutfakları gibi çeşitli ve doyurucu ürünler ile doludur.Özel yiyeceği ördektir.Akşam yemeklerinin vazgeçilmezidir.Hemen hemen her restoranda bulabileceğiniz bir yemektir. Merkez de ve özellikle batı tarafında güzel restoranlar bulunmaktadır.Toulouse Kuzey Afrika mutfağını denemek için alternatifler sunmaktadır.Bir de genellikle kış aylarında sunulan et ve sebze karışımından oluşan çorbaları Garbure ünlüdür.Toulouse yemek çeşitleri açısında son derece zengin bir bölgedir.Yurtdışı turu ile Toulouse da her çeşit yemeği tadabileceğiniz restoran ve mekanlar mevcuttur.

Alışveriş

Eski kent bölgesinde bir çok mağaza bulunmaktadır.Moda tasarım ürünlerinin yanında kuyumcu dükkanları da dikkat çekmektedir. Alışveriş duraklarından Galeries Lafayette görülmesi gereken bir bölgedir. Eğer ikinci el pazarlarına ilginiz varsa Saint-Aubin bölgesinde Toulouse'u hatırlatacak hediyelik ürünleri bulabilirsiniz. Pazarlık yapmayı seviyorsanız Sernin Kilisesi'nin yanında bulunan pazarı deneyebilirsiniz.Çeşitli takı,antika ve giysilerin yanında ayakkabı çeşitleride mevcuttur. Toulouse'a özgü herşeyin satıldığı alışveriş noktası La Maison de la Violette'de çay,sabun,mum gibi ürünleri bulabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim