Çek CumhuriyetiÇek Cumhuriyeti Avrupa’nın ortasında yer alan ve Başkent Prag başta olmak üzere turistlerin çok ilgisini çeken bir ülkedir. Karlovy Vary ve Plzen diğer büyük kentlerdir. Orta Bohemya’da Vltava nehri üstünde bulunan Prag, ülkenin geçmişten bugüne kültürel ve tarihi mirasını taşımaktadır. Müzeleri, kiliseleri, opera binaları, daracık romantik sokakları ile tarihi ve doğal güzellikleri ile tüm dünyadan turistlerin uğrak yeridir.

Gezilebilecek Yerler

Başkent Prag’da başta Prag Kalesi olmak üzere tarihi binalar çok görkemlidir. Gotik ve Barok döneme ait pek çok kilise bulunur. Bunların yanısıra Old Town meydanı ve kulesi çok ilgi çekicidir. Meydanın çevresinde bulunan Tyn Katedrali, St. Nicolas Kilisesi ve Astronomik saat görülmeye değerdir. Tüm bunları birbirine bağlayan Vltava nehri üzerinde uzanan Charles köprüsü, turların vazgeçilmez öğelerindendir. Ulusal Müze başta olmak üzere pek çok müze, galeriler ile kent, sanat ve tarih tutkunlarına farklı alternatifler sunmaktadır. Başkentin bir diğer önemli bölgesi muhteşem doğası ile Petrin tepesidir, burada bulunan Petrin kulesi Paris’te bulunan Eyfel Kulesi’nin bir benzeridir. Bir diğer turizm bölgesi olan Karlovy Vary’de bulunan şifalı sular ve çevresinde bulunan tesisler Devlet Adamlarından , dünyaca ünlü sanatçılara kadar pek çok ziyaretçi çekmektedir.

Kültür ve Eğlence

Avrupa’nın kültür merkezlerinden olan Başkent Prag’da bulunan pek çok galeri, opera ve konser salonları ve eğlence merkezleri yıl boyu pek çok festival ve etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Ulusal Tiyatro, Ta Fantastika, Black Light gibi pek çok tiyatro salonunda dünyaca ünlü gösteriler ve şovlar sergilenmektedir. Bunların yanısıra yıl boyunca moda şovları, sinema ve müzik festivalleri tüm ülkede düzenlenmektedir. Özellikle başkent Prag’da bulunan dünyaca ünlü gece klüpleri ve barlarda sabaha kadar eğlence devam etmektedir.

Yeme İçme

Dünyaca ünlü bir turizm şehrinin Başkenti olan Ülke’de her zevke ve ihtiyaca uygun mutfak bulunmaktadır. Yerel lezzletlerin sunulduğu mekanlarda bulunan ülkede yemek kültürü üst düzeydedir. Ülkeye ait yemekler ve içeceklerin bolca servis edildiği cafeler ve restaurantlara şehirlerin her köşesinde rastlanabilir. Bira ülkenin milli içeceğidir. Bu açıdan da kendi birasını üreten publarda farklı lezzetler ve deneyimler sizi bekliyor.

Alışveriş

Başkent Prag başta olmak üzere, ülkeye özgü hediyelik eşyalar hemen her yerde bulunuyor. El yapımı mücevherler, kuklalar, ülkenin kültürünü yansıtan pek çok şey bulmak mümkün. Özellikle Prag’da bulunan The Vinoh Palac Flora, Novy Smichov ve Metropole Zlicin gibi büyük alışveriş merkezlerinde dünya markaları, özel moda evlerinde tüm ihtiyaçlara yanıt verebiliyor.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim