El SalvadorGüney Amerika’da bulunan ve oldukça küçük bir ülke olan El Salvador, özellikle son yıllarda turistik faaliyetlerine hız veren ülke de özellikle sörf imkanlarının oldukça fazla olduğu plajlar ve eski uygarlıklardan kalma tapınaklar ve yanardağlar Santa Ana ve Cerro Verde turistlerin uğrak noktalarıdır. Önemli şehirleri olarak başkent San Salvador, Santa Ana, San Andres, Joyo de Ceren sayılabilir. Ülke yağmur ormanları ve eşsiz doğasıyla da dikkat çekiyor.

Gezilebilecek Yerler

Güney Amerikanın önemli şehirlerinden biri haline gelen Başkent San Salvador, ülkenin en önemli şehridir. Müzeler ve galerilere sıkça rastlanabilmektedir. Los Chorros ve El impossible milli parkı görülmeye değer doğal güzellikler sunuyor. Ülkenin önemli ve turların uğrak noktaları, San Andres’te bulunan tapınaklar ve Santa Ana’da bulunan yanardağ oldukça ilgi görmektedir. Ruta de Las Flores ise doğa yürüyüşleri için çok ideal bir bölgedir. Playa en Tunco, Punta Roca ve La Libertad ise sörf meraklıları için birebir. Plajlar boyunca bulunan cafeler de çok egzotik bir yapıya sahip.Güney Amerika'ya yapılabilecek yurtdışı turları arasında ilgi çekici bir bölgedir.

Kültür ve Eğlence

Ataları Güney Amerikanın eski uygarlıklarından Aztekler olan El Salvador’da çok sayıda tapınak ve o kültüre ait eser bulunmaktadır. Başkent San Salvador’da bulunan müzeler ve San Andres’te bulunan tapınaklar turistlerin uğrak yeridir. Ruta de Las Flores ve La Libertad’da bulunan plajlar ve cafeler ve barlarda hem eğlenip hem sörf yapmak mümkün. San Salvador’da bulunan Zona Rosa ve Santa Tecla bölgelerinde bulunan cafe restaurant ve barlar da yemek yiyebilir ve eğlenebilirsiniz.Güney Amerika kültür turunu yemeklerde hissedeceksiniz.

Yeme İçme

Başkent San Salvador ve turistik şehirleri Santa Ana ve San Andres’te bulunan restaurantlarda servis edilen ve uluslar arası misafrirlerin ilgisini çekecek pek çok yerel lezzet vardır. Daha çok deniz ürünü, tropik meyveler  ve pirinç tüketilen ülkede et olarak sığır eti daha çok tercih ediliyor. Kahve ülke için çok önemli bir yere sahip, dünyanın önde gelen kahve markaları ürünlerini buradan sağlıyorlar. Bu sebeple ülkenin hemen her bölgesinde çok çeşitli kahve bulmak mümkün.

Alışveriş

Ülkede Alışveriş daha çok sokak pazarlarından yapılmaktadır ancak bunun yanında San Salvador ve Santa Ana’da alışveriş merkezleribulunmaktadır. Ruta de Las Flores de sokak pazarları çok meşhurdur. Ayrıca deniz kıyısında bulunan küçük şehirlerde plajlarda hem alışveriş yapabilir hem de manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim