MeksikaAmerika Kıtası’nın 5. ve Dünya’nın 11. büyük ülkesi olan Meksika,otuz bir eyalet ve bir federal bölgeden oluşuyor.Dünya da en fazla İspanyolca konuşulan ülke olan Meksika, Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan 31 değerile en fazla ziyaret edilen ülkeler arasında yer alıyor.

Gezilebilecek Yerler

Her mevsim ziyaret edebileceğiniz Meksika’da ülkenin en büyük şehri ve başkenti Meksiko city’dir. Şehrin tarihi merkezinde yer alan El Zocola Meydanı, NationalPalace, Büyük Tapınak ve Metropolitan Katedrali gezilebilecek yerleri arasındadır. Ülkenin kuzeyinde yer alan Copper Kanyonu,Aztek kalıntıları ve Maya piramitleri ile Pasifik ve Karayip kıyılarında ki beyaz kumlu sahillergörülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. CancunveMujeres adası Karayip sahilleri; Acapulco ise Pasifik sahilindeki alternatifler arasında yer alıyor. Meksika turu ile Güney Amerika'ya daha yakın olacaksınız.
 
Kültür ve Eğlence

Meksiko’da Latin Amerika’nın en büyük katedrali olan Metropolitan Katedralini görebilir, batı yarım kürenin en büyük şehir parkı olan Chapultepec parkında müzeler, göller, hayvanat bahçesi, botanik bahçeleri ve dünyanın en büyük roller coasterlarından birinin bulunduğu eğlence merkezinde keyifle zaman geçirebilirsiniz. Tarihi NationalPalace ve Dünyanın en iyileri arasında yer alan Arkeoloji müzesi de görülmeye değer yerler arasında. Aztek ve Maya piramitleri ile kalıntılarının bulunduğu Teotihuacan, Palengue, Merida, Oaxaca ve Yucatan şehirlerine gidebilir, Teotihuacan’da dünya nın 3. büyük piramidi olan Güneş piramidini görebilir, balon turu yapabilirsiniz..Yucatan’da ise Chichenİtza, Maya Uygarlığı ile ilgilenen turistler tarafından en fazla ziyaret edilen arkeolojik sit alanları arasında. Bu değişik kültürü yakından tanımak istiyorsanız Meksika turu sizin için doğru adres olabilir.

Yeme İçme

Meksiko’da Tarihi Şehir Merkezi’nde bulunan restoranlarda geleneksel Meksika mutfağının yanı sıra dünya mutfağından alternatiflerede ulaşabilirsiniz. Taco, Fajita, Burrito, quesedilla ve Tamale’yi ana vatanında deneyebilir, geleneksel Meksika içkisi Pulque, Tekila ve Coronabirası’nı tadabilirsiniz. Özellikle sahil kesiminde ise çok lezzetli deniz mahsullerine ulaşmanız mümkün.

Alışveriş

Başkent Meksiko’da farklı alışveriş konseptlerini bir arada bulmak mümkün, özellikle Polanco ve şehrin alışveriş ve eğlence merkezlerinden Zona Rosa’da dünyaca ünlü bir çok markaya ulaşabilirsiniz, CentroHistorico’da aradığınız herşeyi bulabileceğiniz dükkanları gezebilir ya da yerel el yapımı ürünlerin satıldığı pazarlarda alışveriş yapabilirsiniz. Şehirdeki önemli maden yatakları sebebiyle gelişmiş Chihuahua’da ana caddelerde alışveriş yapabileceğiniz birçokşık  butik ve mağaza bulunuyor, Oaxaca’da ise yerel halkın Alebrijes olarak adlandırdığı çok renkli yerel el yapımı ürünleri alabileceğiniz yerel pazarlar bulunuyor.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim