ŞiliGüney Amerika’da Pasifik Okyanusu ile And Dağları arasında uzanan Şili, coğrafi şekli sebebiyle kuzeyinde dünyanın en kurak yeri olan Atacama Çölü ile güneyinde dünyanın en güneyindeki şehir olan Punta Arenas arasında çok farklı iklim bölgelerine sahip bir şerit oluşturuyor. Güney Amerika’nın en güney noktası olan Horn Adasında ki Cape Horn ve Antartika topraklarındaki Juan Fernandez Adası’da Şili sınırları içinde yer alıyor.

Gezilebilecek Yerler

Ülkenin başkenti olan ve dünya’nın en büyüleyici şehirleri arasında gösterilen Santiago, hareketli eğlence hayatı, ilginç müzeleri, restoranları, sanat galerileri, tiyatral faaliyetleri ile aynı zamanda ülkenin kültür ve sanat başkenti konumundadır. Yılın her mevsiminde size uygun bir alternatif bulabilir, şehrin yüksek yerleri ve Santa Lucia gibi tepelerinden şehrin muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz. Şili Cumhuriyeti’nin başkanlık konutu olan Palacio de la Moneda, Metropolitan Parkı, La Vega Market ve şehrin yaşam merkezi olan Plaza de Armas mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Ülkenin kuzey bölgesinde Arica-Parinacota, Tarapaca, Antofagast ve Coquimbo da Arkeolojik alanlar ve And dağlarını ya da dünyanın en kurak çölü olan Atacama’yı görebilirsiniz, Santiago’nun da dahil olduğu orta bölgelerinde Valparaiso, O’Higgins ve Maule’de güney yarım kürenin en iyi kayak merkezleri olan El Colorado, Portillo ve Villa Nevado’ya gidebilir, Güney Amerika’nın en iyi sörf alanlarına ulaşabilir ya da şarap üretim bölgelerini ziyaret edebilirsiniz, Santiago ya yaklaşık 2 saat mesafede olan Algarrobo’da dünyanın en büyük havuzuna girebilir, ülkenin güney bölgeleri olan Biobio, Araucania, Los Rios, Los Lagos, Pucon da güney Şili nin yerel halkı Mapuche’leri ve göller, nehirler ve mitolojik Şili adalarından oluşan, birçok ulusal parkın bulunduğu doğa harikalarını görebilir ve Robinson Crusoe Adası’nda dalış yapabilirsiniz. Fiyortları, gölleri, ormanları ve buzulları ile Batı Patagonya’nın yer aldığı Şili Antartikası ya da dünya üzerindeki bir çok kayıp uygarlığa ev sahipliği yapmış ünlü Paskalya Adasında Moai heykellerinin yer aldığı Rapa Nui Ulusal Parkı mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Şili turu ilginizi çekebilcek nitelikte doğal güzelliklere sahiptir.

Kültür ve Eğlence

Üniversiteler ve kültür alanlarının merkezinde yer alan Santiago’da şehrin her yerinde müzik, dans ve tiyatro etkinliklerine rastlamak mümkün. Muhteşem restoranları, kalabalık barları ve gece kulüpleri ile özellikle Bellavista eğlencenin merkezi konumunda yer alıyor.
Ocak ve Şubat aylarında ülkenin hemen her yerinde canlı müzik, gösteri ve şovların olduğu festivaller düzenleniyor. Latin Amerika’nın en önemli müzikal etkinliği olan şarkı festivalinin gerçekleştiği Vina del Mar aynı zamanda Arica, Iquigue, La Serena gibi plajları ile ünlü sahil şehirlerinden biri. Aralık ve Mart ayları arasında yaşanan yaz dönemi tüm etkinlikler için en uygun zaman aralığı. İlginizi çekebilecek değişik bir kültür turunda Şili sizi etkileyebilir.

Yeme İçme

Genellikle deniz ürünlerinden oluşan Şili mutfağının yanı sıra Santiago’da tüm dünya mutfaklarına ulaşabileceğiniz restoran ve kafeler bulunuyor, Empanada, Cazuela, ProtosGranados ve Asado gibi yerel lezzetleri deneyebilir, Şili’nin kültürel içeceği pisco olarak adlandırılan üzüm brendisi, Terremoto ve dünyaca ünlü Şili şarapları’nı tadabilirsiniz.

Alışveriş

Santiago’da dünyaca ünlü markalara ulaşabileceğiniz alışveriş merkezlerinden el işi yerel ürünlerin satıldığı pazarlara çok farklı alışveriş alternatifleri bulmanız mümkün. Santiago’nun merkezindeki La Vega market mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim