BolivyaGüney Amerika'nın denize kıyısı olmayan 2 ülkesinden biri olan Bolivya, Alp Dağları'nın zirveleri ile Amazon Ormanları'nın, dünyanın en geniş tuz tepeleri ile vahşi doğal yaşam alanlarının ortasında yer alıyor. Çok çeşitli iklim bölgelerine sahip olan ülkeyi keşfetmek için en uygun zaman, yağmurlu yaz aylarının aksine Mayıs ve Ekim ayları arasında kuru ve açık havanın hakim olduğu kış aylarıdır.

Gezilebilecek Yerler

Ülkenin farklı bölgelerinde gezilebilecek yerler ve aktiviteler çeşitlilik gösteriyor, Amazon Havzası'nda yer alan tropik alanlar Beni, SantaCruz, Pando ve Cochabamba'da vahşi doğal hayatı gözlemleyebilir, dünyanın en fazla biyolojik çeşitliliğe sahip parklarından biri olan Madidi Ulusal Parkı'nda fotoğraf çekebilirsiniz. Titikaka Gölü, dünyanın en büyük tuz tepeleri olan Salar de Uyuni, Volkanik alanlar ve nehirlerden oluşan plato bölgesi Altiplano'da trekking yapabilir ya da And Dağları'nda dünyanın en yüksek kayak merkezi olan Chacaltaya ve HuaynaPolosi'de kayak yapabilirsiniz. Dünyanın en tehlikeli yolu olarak adlandırılan Yungas Yolu da gezilebilecek yerler arasında yer alıyor.Bolivya turu sizleri macera ve adrenaline davet ediyor.

Kültür ve Eğlence

Resmi başkenti Sucre olmasına rağmen, Bolivya'nın ticari, finansal ve endüstriyel merkezi olan La Paz'da kiliseler ve müzeler gezilebilecek yerler arasında yer alıyor. Cordilleras Apolobamba, Real ve QuimsaCruz da Inca kalıntılarını gezebilir, Tiwanaku'da Dünya Mirası listesinde yer alan antik kalıntıları görebilirsiniz.Nüfusun yüzde altmışının yerli halktan oluşması ve özellikle koloni dönemindeki etkileşim ile oldukça renkli sokaklar ve yerel kıyafetler ile karşılaşmanızmümkün. Her mevsim yapılan birçok yerel festival bulunuyor ama seyahat etmenin rahat ve kolay olduğu Mayıs - Ekim arası aylarda festival sayısı artıyor.Özellikle Cumartesi akşamları yerel Bolivya müzik ve dans gösterisi eşliğinde yenilen yemek olan Penas'a katılabilirsiniz. Güney Amerika turlarına değişik bir pencereden Bolivya turu ile bakabilirsiniz.

Yeme İçme

Ülke mutfağının vazgeçilmez öğesi et. Karşılaştığınız tüm restoranlarda ana yemek olarak kırmızı ya da beyaz et alternatifleri ile ülkeye özgü sebze karışımları bulunuyor. Alpaca etleri ve farklı meyve alternatifleri denenmesi gereken tatlar arasında yer alıyor.

Alışveriş

Büyük bir çoğunluğunu yerel halkın oluşturduğu Bolivya’da yerel halkın geleneksel el ürünlerini sergilediği yerli pazarlardan alışveriş yapabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim