Kosta RikaPasifik ve Karayip kıyılarında ki muhteşem sahilleri, ülkenin dörtte birini kapsamasına karşın dünya biyolojik çeşitliliğinin yüzde beşini oluşturan ulusal parkları, yanardağları ve yağmur ormanları ile bir Orta Amerika  ülkesi olan Kosta Rika, Latin Amerika’nın en en popüler destinasyonlarından biridir. Ülkeyi keşfetmek için en uygun zaman yağışların olmadığı Aralık – Nisan dönemidir. 

Gezilebilecek Yerler

Manuel Antonio, Tortuguero, Cahuita ve Volkanik bölgede yer alan Poas, Arenal, Irazu Kosta Rika’nın en önemli ve en fazla ziyaret edilen ulusal parklarıdır. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Coco Adası aynı zamanda dünyanın yeni yedi harikasından biri olarak seçilmiştir. Poas, Arenal ve Irazu Volkanları,ülkenin en yüksek noktası Chirripo Dağı,Yağmur Ormanları, Pasifik ve Karayip sahillerindeki plajları da Kosta Rika’nın görülmeye değer yerleri arasındadır.

Kültür ve Eğlence

Ülkenin başkenti olan San Jose’de Ulusal Sanat ve Kültür Merkezi, Kosta Rika Ulusal Müzesi, Pre-Kolonial Dönem Altın Müzesi, Yeşim Müzesi, Çocuk Müzesi, Ulusal Tiyatro ve Salazar Tiyatrosu’nun yanı sıra Simon Bolivar Ulusal Hayvanat Bahçesi’de bulunuyor.Santo Domingo'da Heredia da Biyolojik Çeşitlilik Enstitüsü, Cartago’da ise kiliseler, arkeolojik ve botanik alanlar ile yağmur ormanlarını en yakından görebileceğiniz Monteverde Ulusal Rezervi gezilebilecek yerler arasında. Kosta Rika’nın en önemli etkinliklerinden olan ve her sene Şubat - Mart aylarında Puerto Viejo da gerçekleştirilen Güney Karayipler Müzik Festivali’nde Kosta Rika’lı müzik gruplarından çocuklar için tiyatro gösterilerine kadar bir çok etkinliğe katılabilir, Manuel Antonio Ulusal parkında yer alan Manuel Antonio Plajı, Tortuguero ve Cahuita Plajlarında muhteşem sahillerin keyfini çıkarabilir, San Jose’nin hemen yanında yer alan ve parti plajı olarak anılan Jaco Plajı  Dominical, Corcovado, Montezuma, PlayaGrande, PlayaNegra, Tamarindo, Flamingo ve Pavones plajlarında sörf yapabilir, Turrialba, El General ve Arenal Volkanik alanı ve ChorroSection ’da Rafting yapabilir, Tortuguero Ulusal Parkında deniz kaplumbağalarının yumurtalarını gömmelerini izleyebilir, Tortuguero kanallarında düzenlenen Cruiselara katılabilirsiniz.

Yeme İçme

Dünya mutfağından alternatiflere kolaylıkla ulaşabileceğiniz Kosta Rika’da, Soda ve Tipico olarak adlandırılan restoranlarda volkanik kül üzerinde ızgara edilen balık ve diğer deniz ürünleriile yerel lezzetler olan GallaPinto (fasulye ve pirinç ile yapılır),Casado (et, fasulye ve pirinç ile yapılıp salata ile servis edilir),Salsa Lizano Sosu ve egzotik meyveleri deneyebilirsiniz. Ulusal içecek olan Guaro, yerel biralar ve dünyadaki en mükemmel kahve olduğu düşünülen  Kosta Rika kahvesi de denemeniz gereken tatlar arasında.

Alışveriş

Genellikle tatil köyleri ve sahil otellerinin büyük bir çoğunluğunda bulunan butiklerden alışveriş yapabilir, marketler yerine meyve ve sebze üretimi yapan ve aynı zamanda satan merkezlere gidebilirsiniz. Panama sınırının yanında bulunan özel ticaret alanı Golfito da dutyfree alışveriş de yapabilirsiniz.Kosta Rika kağnıları gibi yerel hediyelik eşya alışverişleriniz için Alajuela da yer alan Sarchi ye gidebilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim