AlabamaAmerika Birleşik Devletlerinin 30. Büyük eyaleti olan Alabama, ülkenin en geniş orman alanları ve dağlarından güneyde Meksika körfezi’nde ki sahillerine kadar birçok doğal alanı ile ziyaretçilerine birçok alternatif sunuyor. 

Gezilebilecek Yerler

Eyaletin en büyük şehri Birmingham’da Kuzey Amerika’nın en iyi araba ve motorsiklet kurslarının olduğu Barber Motorsiklet parkını ziyaret edebilirsiniz. Dünya çapında birçok yarışmanın ev sahibi olan parkta Barber eski Motorsiklet Müzesini gezebilir ve 17 ülkeden 1300 den fazla motorsiklet ve araba ile Lotus arabalarının en geniş koleksiyonunu görebilirsiniz. McWane Bilim Merkezi’nin 4 katında interaktif sergileri, muhteşem dinazor koleksiyonunu ve akvaryumu ziyerate edebilir, Oak Mountain State Park’ta tırmanış, dağ bisikleti, golf, yüzme, kamp, balık tutma ya da at binme etkinliklerine katılabilirsiniz. Huntsville’de Uzay ve Roket Merkezi ilk defa gelenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yer, hatta daha uzun süre kalarak uzay kampına da katılabilirsiniz. Ave Maria Grotto’da ise tüm dünyadan mimari minyatürleri gezebilir ve piknik yapabilirsiniz. Altı dünya rekoruna sahip Cathedral Caverns State Park'a gidebilir ya da Huntville Botanik bahçesini gezebilirsiniz. Eyaletin Meksika Körfezi sahillerinde plajların keyfini çıkarabilir, Gulf State Park, Fort Morgan Tarihi Site  ve Müzesini gezebilirsiniz. Golf tutkunları içinse Robert Trent Jones Golf Trail ve Point Mallard Park favori golf merkezleri arasında.

Kültür ve Eğlence

Eyaletin başkenti Montgomery’de Alabama Cattlemen’s Müzesi, Montgomery Hayvanat Bahçesi ve Mann Wildlife Learning Müzesi, Montgomery Museum of FineArts, Troy University-Montgomery Rosa Parks Müzesi ve Hank Williams Müzesi gezebileceğiniz müzeler arasında yer alıyor. Alabama Shakespeare Festival alanınıda ziyaret edebilir sene boyunca sergilenen tiyatro performanslarını izleyebilirsiniz. Dünyanın en büyük dökme demirden yapılan heykeli olan Vulcan heykelinin yer aldığı Vulcan Park ve müzesini, Birmingham Hayvanat Bahçesini, Birmingham Yurttaşlık Hakları Enstitüsünü ve metal sanatlarının merkezi haline gelen tarih ve endüstri müzesi SlossFurnace’yi gezebilirsiniz. Huntsville’de Burritt Müzesini ve Anayasa Köyü’nde Early Works Müze Kompleksini gezebilirsiniz. Beyaz kumlu plajları, hareketli gece hayatı, derin deniz balıkçılığı ve Macere adasıyla Orange Beach şehri de eyaletin önemli çekim alanları arasında. Mobile şehri ise Sand Adası ve Dauphin Adası ile doğa gözlemcileri için önemli bir merkez konumunda ve USS Alabama Battleship Memorial Park’a ev sahipliği yapıyor.Bütün sene hareketli gece hayatı ile eğlence merkezi olan Birmingham’da her Ekim ayında Barber Vintage Festival’e de katılabilirsiniz. Amerika’nın en eski karnaval kutlamaları için ise Mobile şehri mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Eyalet genelinde muhteşem golf alanları ve kursları golfseverler için güzel bir alternatif oluşturuyor.Yurtdışı turları ile Amerika sizleri hayallerinizle buluşturacak.

Yeme İçme

Deniz ürünleri ve tatlılar konusundaki uzmanlığı ile tüm dünyada sadık bir hayran kitlesi olan Alabama mutfağından özel yemekler tatmak için, eyaletin hemen her şehrinde şık restaurantlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle Birmingham ve Montgomery de değişik balık ve et menülerini ya da şuana kadar yediğiniz yemeklerin yeni yorumlarını tadabileceğiniz birçok restaurant bulunuyor. Mobile şehrinde ise yeni tutulmuş deniz ürünlerinden oluşan birçok alternatif bulunuyor.

Alışveriş

Alabama eyaletinin en kalabalık şehri Birminghan aynı zamanda alışveriş merkezi konumunda. Dünyaca ünlü markalara şehir merkezindeki butik ve alışveriş merkezlerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Scottsboro’daki Unclaimed Baggage Center ise alışveriş tutkunların sahipsiz bagajlardaki eşyaları keşfedeceği önemli bir alışveriş merkezi.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim