ArizonaAmerika Birleşik Devletlerinin güney batısında bulunan ve altıncı büyük eyaleti olan Arizona, çöl alanları, çam ormanları, yüksek platoları, dağlık alanları, derin kanyonları ve kayak bölgeleri ile Amerika’nın en fazla ziyaret edilen turizm bölgelerinden biridir.

Gezilebilecek Yerler

Kuzey Arizona; da insan eli değmemiş ormanları ile Flagstaff’da huzurlu zaman geçirebilir, Arizona – Utah sınırında yer alan Monument Valley’in muhteşem kaya manzaralarını seyredebilir ve hatta at ya da araba ile gezebilir, Page’de yer alan Glen Canyon Nationaal Recration Area’da kamp yapabilir, Williams’da tarihi tren hattını gezebilirsiniz. Tüm bu yerlerin yanı sıra kuzeyin en ilgi çekici destinasyonu dünyanın yedi doğal harikasından biri olarak sayılan Grand Canyon turlarına katılmak için zaman ayırmanızı da mutlaka tavsiye ederiz. Kuzey Arizona’nın iç kesimlerine geldiğimizde doğal güzellikleri ile ünlü olan Sedona’da her mevsim kendinize uygun bir aktivite bulabilirsiniz. Slide RockState Park, Red RockState Park ya da Dead Horse Ranch State Park’ta tırmanış, dağ bisiklet turu, kamp, balık tutma, at gezileri etkinliklerine katılabilirsiniz. Red Rock County ve kanyonlar mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında. Eski Vahşi Batı şehirlerini anımsatan Prescott’da dünyanın en eski Rodeo gösterilerini izleyebilir, Ulusal ormanları ile ünlü Payson’da outdoor aktivitelere katılabilirsiniz. Orta Arizona’da Arizona’nın başkenti ve en büyük şehri olan Phoenix’de çöl botanik bahçesi, Mystery Castle, Papago Park ve Hole in the Rock gezilmesi gereken yerler arasında. Tempe’de ise Arizona’nın en önemli seyahat merkezlerinden biri olan TownLake’de zaman geçirebilirsiniz. Güney Arizona’da Arizona Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Tuscon sayısız sergi, festival ve organizasyonun merkezidir. Four Corners area da Indian Ruins yine gezilmesi gereken alanlar arasında.Arizona’nın batısında ise ünlü Route 66’nın olduğu Kingman’a gidebilir, Lake Havasu’da su sporları, nehir turları yapabilir ve dünyanın en geniş antik taş köprüsü olarak Guiness rekorlar kitabına girmiş London Bridge’i görebilirsiniz.Kolorado Nehri Indian Tribes reservation’ın bulunduğu Parker’da su sporları ya da golf yapabilirsiniz. Amerika’nın en büyük birinci ve ikinci yapay su rezerv alanları olan gölleri Lake Mead ve Lake Powell ise favori destinasyonlar arasında.

Kültür ve Eğlence

Arizona’nın başkenti ve kültür, sanat, alışveriş merkezi olan Phoenix’de Gammage Oditoryumunda yıl boyu tiyatral etkinlikler, konserler ve gösterilere katılabilir,Yerel Amerikalı halkların sanatlarının sergilendiği Heard Müzesi,Phoenix Sanat Müzesi ve Phoenix Hayvanat Bahçesi’ni gezebilirsiniz. Şehir aynı zamanda casinoları ve hareketli gece hayatı ile eğlence merkezi konumunda.Sanatseverler, Sedona’da Tlaquepaque Artsand Crafts Village’i ya da Sedona Arts Center’ı gezebilirler. Sedona Heritage Müzesi’ne gidebilir ya da muhteşem RedRocks manzaralarını fotoğraflayabilirler. Ayrıca Sedona’nın film, müzik, fotoğraf, sanat ya da rock festival tarihlerinde gittiyseniz festivallerde keyifli vakit geçirmek için alternatif olacaktır.Kuzey Arizona’nın iç kesimlerinde yer alan Jerome’da, eski Vahşi Batı Salonları, mağazalar ve sanat galerileri ile sanat ve eğlenceyi bir arada yaşayabilirsiniz. Tuscon’da ise Arizona-Sonora Desert Museum ve Saguaro National Park’da keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Yeme İçme

Amerikan ve Meksika mutfağı’nın yanı sıra dünya mutfaklarından birçok alternatifi de bulabileceğiniz Arizona’da, özellikle Sedona’da RedRocks manzarası eşliğinde akşam yemeği çok fazla tercih edilen alternatifler arasında.

Alışveriş

Phoenix’de moda dünyasına yön veren, dünya markaları ile yerel markaları bir araya getiren alışveriş merkezlerinde ya da Sedona’da birçok butik, galeri, antikacının yanı sıra Old Market Place, Hozho Distinctive Shops and Galleries ve Outlet alışveriş alanında keyifle alışverişlerinizi yapabilirsiniz.


Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim